Saakohan täältä mitään järkeviä vastauksia, mutta kokeillaan nyt. Mitä mieltä olette luhtitaloista, hyvät & huonot puolet? Esimerkkinä esim:
http://www.dime.net/dime/c/asunnot/pd/0/0/0/1/.dime?std.key=761187
Luhtitalo?
4
5639
Vastaukset
- Eisa
onko se hitas?
- Osku
Ilmeisesti ei, koska siitä ei ilmoituksessa mainittu, tuskin sellainen asia jätettäisiin mainitsematta...
- teeva
Asuimme perheeni kanssa parisen vuotta luhtitalossa ja olin ihan tyytyväinen. Paljolti riippuu naapureista ja onko omaa pihaa. Enemmän mielestäni voi verrata rivirtalo- kuin kerrostaloasumiseen.
Kannattaa harkita. - Tampereen_plikka
Itse asun luhtitalon alakerrassa ja mielestäni tässä on rivitalon hyvät puolet, oma piha ja oma sisäänkäynti jne ja kerrostalon huonot puolet, eli jos äänet yläkerrasta kuuluu ja häiritsee. Mutta olen kyllä tyytyväinen sillä tämä on vähän halvempi asuntotyyppi kuin rivitalo, siksi tähän itse päädyinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4958617Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205892Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2874901Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724189Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1643962SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901731
- 991292
- 47899