Saakohan täältä mitään järkeviä vastauksia, mutta kokeillaan nyt. Mitä mieltä olette luhtitaloista, hyvät & huonot puolet? Esimerkkinä esim:
http://www.dime.net/dime/c/asunnot/pd/0/0/0/1/.dime?std.key=761187
Luhtitalo?
4
5841
Vastaukset
- Eisa
onko se hitas?
- Osku
Ilmeisesti ei, koska siitä ei ilmoituksessa mainittu, tuskin sellainen asia jätettäisiin mainitsematta...
- teeva
Asuimme perheeni kanssa parisen vuotta luhtitalossa ja olin ihan tyytyväinen. Paljolti riippuu naapureista ja onko omaa pihaa. Enemmän mielestäni voi verrata rivirtalo- kuin kerrostaloasumiseen.
Kannattaa harkita. - Tampereen_plikka
Itse asun luhtitalon alakerrassa ja mielestäni tässä on rivitalon hyvät puolet, oma piha ja oma sisäänkäynti jne ja kerrostalon huonot puolet, eli jos äänet yläkerrasta kuuluu ja häiritsee. Mutta olen kyllä tyytyväinen sillä tämä on vähän halvempi asuntotyyppi kuin rivitalo, siksi tähän itse päädyinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1455442Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava2013855Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi483219Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut542018Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik401309Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun411216Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3251185Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei321178- 831066
Shokkitulos: venäläisten ja iranilaisten älykkyys keskimäärin korkeampi kuin suomalaisten
Kiina: 106.48 pistettä Iran: 104.80 pistettä Venäjä: 103.68 pistettä Suomi: 99.97 pistettä Ukraina: 95.66 pistettä255877