Jumissa pelin alkupuolel

Oon jumis aika alus peliä. Eli paikka on sellanen mis on vettä(aika mones paikas) no siel hypin putkien päällä ja käännään vipua niin se allas alkaa täytyymään. Altaan jakaa kalteri seinä, pääseen kummallekkin puolelle. Mutta mitä mä teen?!
2481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Palaat edelliseen huoneeseen ja huomaat että sielläkin on vettä. Sukellat alas sinne missä oli tikkaat ja sukellat putken läpi toiselle puolelle.

Äänestä
  • Sitten sukellat sinne pohjaan ja ammut/hakkaat sieltä pohjasta ne rojut irti joiden avulla pääset pomppimaan pois altaasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


opikk kirjoitti:

Oon jumis aika alus peliä. Eli paikka on sellanen mis on vettä(aika mones paikas) no siel hypin putkien päällä ja käännään vipua niin se allas alkaa täytyymään. Altaan jakaa kalteri seinä, pääseen kummallekkin puolelle. Mutta mitä mä teen?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu