Onko OK maksaa vanhasta OK-talosta?

Kesämökit myydään purkukuntoisena niin pitäisi myydä myös vanhat ok-ladot ettei tuli kenellekkään väärää käsitystä asioista. 30 vuotta vanha itse kyhätty asumus keskellä eimitään ei ole minkään arvoinen varsinkaan jos tönö kelluu keskellä savea. Eri asia on jos siitä halutaan jotain maksaa mutta virheellisen mielikuvan luominen voi olla rikos ja kylkiäisenä tulee home, avioero, oikeuskierre jne.
554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lakkaisit vaan miettimästä asioita, mihin sulla ei ole mitään kompetenssiä. Sekä sinä, että muut maailman ihmiset kiittäisivät päätöksestäsi.

Muista, että ne ostaa, joilla on rahaa. Ne joilla ei ole kitisee tyhminä tämänkaltaisia aloituksia.

Äänestä
  • Komppaan. Näiden kasarmpeioonien säälittävät aloitukset kertovat lähinnä kirjoittajansa tyhjästä maailmankuvasta ja olemattomasta elämänkokemuksesta.

    Noh, minä taidan laittaa tämän kalliolla seisovan merenrantatontilla olevan helsinkiläistaloni länsipuolen terassin grilliin tulen. Vielä ehtii yöuinnille rantasaunasta ja sitten pehkuihin, jotta jaksaa taas huomenna mennä johtamaan omistamaansa yritystä.

    Äänestä

  • Te ootte ihan sekasin koko sakki. Käytte vieläkin samaa keskusteluu itsenne kanssa.

    Äänestä

  • ok-juustohöylä kirjoitti:

    Te ootte ihan sekasin koko sakki. Käytte vieläkin samaa keskusteluu itsenne kanssa.

    en mä keskustele sun kanssa, joten sähän tässä sekasin olet.

    Äänestä

Maksa ehdottomasti pyyntihinta. Älä tingi yhtään niin näet mairean hymyn myyjän kasvoilla. Se pelastaa päiväsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lopullinenvikatikki kirjoitti:

Kesämökit myydään purkukuntoisena niin pitäisi myydä myös vanhat ok-ladot ettei tuli kenellekkään väärää käsitystä asioista. 30 vuotta vanha itse kyhätty asumus keskellä eimitään ei ole minkään arvoinen varsinkaan jos tönö kelluu keskellä savea. Eri asia on jos siitä halutaan jotain maksaa mutta virheellisen mielikuvan luominen voi olla rikos ja kylkiäisenä tulee home, avioero, oikeuskierre jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu