Menetinkö lopullisesti

TurhautunutNeito

Kaikki tuntuu niin tyhjältä nyt, kun mies jonka kanssa oli oli pientä vispilänkauppaa muutaman vuoden ajan, siirtyi elämässään askeleen eteenpäin. Odotin siis turhaan kaiken tämän ajan vai onko meillä vielä mahdollisuutta? Onko minulle tulossa uusia ihmisiä elämääni vai tyydynkö kohtalooni ja vietän yksinäisiä vuosia?

2

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unijukka15

      narri: Narri on vanhan loppu ja uuden ajan alku elämässä. Narri kehottaa olemaan optimisti ja luottamaan elämään keveällä mielellä. Narri johdattaa sinut uusien haasteiden pariin, mikäli vain olet luottavainen, etkä jää surkuttelemaan mennyttä ! Kaikki mitä elämässä voi löytää on itsensä, älä lakkaa luottamasta tulevaan !

    • uskot

      NOIN minustakin on usein tuntunut ,mutta ei aikaakaan kun kohtalo on tuonut seuraavan herran sekoittamaan pakkaani,vaikka en olisi koskaan uskonut että koku voisi viedä edellisen mielestäni....elämä antaa kun ona avoin mielestlään,ei etsi vaan menee ihmisten pariin ,vaikka lenkkipoluille,tai penkille istumaan jossa näkee muita,olen huomanut,ja se että olet aito oma itsesi,ratkaisee,ei meikit ym ulkoiset feikit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      959
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe