on vakava harha ihan kaikkinensa josta tulee sanoutua irti ja ihmisen tulee uudestisyntyä, käydä kasteella ja täyttyä Pyhällä Hengellä.
Jeesus Kristus on sekä Vapahtaja että Herra.
Kun hän saa tehdä ihmisen vapaaksi niin ihminen on silloin sisäisesti todella vapaa ja saa Jumalan antaman ilon ja rauhan ja rakkauden jota ei mikään ulkoinen voi enää horjuttaa.
Lähde jo tänään uudelle elävälle tielle.
Jeesus saakoon ilmestyä elämääsi sillä hän on edelleen ilmestyksen Jumala.
New age ja sen harrastajat
4
246
Vastaukset
- Lahotanssit
Jokos olet, lahopää, hankkinut itsellesi avaruusraketin, jolla lähdet käännyttämään avaruuskansoja ainoaan oikeaan uskoosi, kaiken kapeakatseisuuden huipentumaan? Taitaisit saada avaruuskansoilta vastaasi kunnon röhönaurut.
- PalavaPensas
Jeesus kutsuu sinua seuraansa.
Tee paras mahdollinen päätös ja lähde hänen seuraajakseen nyt juuri, sillä tulevasta hetkestä et tiedä, mitä se tuo tullessaan.
Vapahtajan kanssa kulkiessasi sinulla on sisäinen ilo ja rauha.
Johanneksen evankeliumi:
3:16 Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä.
3:17 Sillä ei Jumala lähettänyt Poikaansa maailmaan tuomitsemaan maailmaa, vaan sitä varten, että maailma hänen kauttansa pelastuisi. >> Jakeen lisätiedot
3:18 Joka uskoo häneen, sitä ei tuomita; mutta joka ei usko, se on jo tuomittu, koska hän ei ole uskonut Jumalan ainokaisen Pojan nimeen.
3:19 Mutta tämä on tuomio, että valkeus on tullut maailmaan, ja ihmiset rakastivat pimeyttä enemmän kuin valkeutta; sillä heidän tekonsa olivat pahat.
3:20 Sillä jokainen, joka pahaa tekee, vihaa valkeutta eikä tule valkeuteen, ettei hänen tekojansa nuhdeltaisi.
3:21 Mutta joka totuuden tekee, se tulee valkeuteen, että hänen tekonsa tulisivat julki, sillä ne ovat Jumalassa tehdyt."- Valotanssit
Huomaatkos, kun et viestissäsi solvaa toisia, ei sinuakaan solvata.
- haveanicelife
tise en perusta elämääni New Agelle vaikka muut ovat kiinnostuneita minusta sen perusteella-ties keitä kaikkia menneisyyden julkkiksia löytyy. Ei kiinnosta.
Valitsen seurani enkä halua olla tekemisissä typereien naisten kanssa.
Heidän läksynsäkin ovat sepitteellisiä-on turha muuttaa toista henkilöä jos hän ei sitä HALUA.
Valisen seurani eikä heillä ole koskaan edes ollut mahdollisuutta suhteeni.
Näyttää siltä että he ovat vain pelinappuloita pelissä jota he eivät tajua-en halua heitä.
Tämä on asia jolle h eivät mitään voi. Kiristystä jo yli kymmenen vuotta mutta näin vain on.
ehkäpä he ajattelevat olevansa lain yläpuolella oppiensa kautta mutta kuten sanoin en kuulu tuohon yhteisöön.
En halua ympärilleni ihmisiä jotka eivät tajua tilannetta.
Kukkan ei puhu puolelstani-en edes tunne heitä-miksi te kuulisitte heitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722699Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,252448Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville402117Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.131986Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1081472- 1661339
- 511011
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28954IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16768Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99761