Voiko vain herätä homona

Itseäänetsimässä1

Olen 16v miehenalku, ja tähän saakka olen enemmänkin kammoksunut homoja ja olen pitänyt tytöistä. Yksi päivä telkkaria katsoessani aloin kiinnittämään huomiota, että ovatpas nuo näyttelijöt komeita. Tajusin heti että en ennen olisi edes ajatellut tollaista! Osaisiko kukaan kertoa, onko tää vaan joku elämänvaihe, vai voiko vaan yhtäkkiä kääntyä heterosta homoksi

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aqre

      Mä olin itse vannoutunut hetero ja aivan totaalisen varma, että enhän mä nyt voi bi/lesbo olla. Sitten mä yhtenä päivänä vaan tajusin, että ei perkele, mitä mä oon itselleni väittänyt. Siitä sitten pikku hiljaa mulle alko tulla tosi selkeeksi, etten mä ole hetero. En mä ole varma mikä olis tarkka määritelmä mun suuntautumiselle, mutta se on ihan okei.

      Ihan nyt kuitenkin sanon, että jonkun ihmisen pitäminen kauniina tai komeana ei suoranaisesti kerro sun seksuaalisesta suuntautumisesta. Ihan varmasti kaikki ovat pitäneet jotain asiaa kauniina, esimerkiksi vaikka kukkaa, auringon laskua tms ja se ei tarkoita, että saisit niistä mitään kiksejä seksuaalisessa mielessä. (Tällaisia ihmisiä kyllä varmaan jossain on, mutta se nyt ei ollut pointti. Ihan pilkunnussioille tiedoksi).

      Kaikilla, aivan kaikilla on jossain vaiheessa elämää jotain fiiliksiä samaa sukupuolta olevaan henkilöön. Se voi kestää ihan pari sekuntia tai olla iso osa sun identiteettiä. Se on osa ihmisyyttä. Ja sä oot vielä nuori, ihan niikun mäkin. Ei sun tarvii olla mistään vielä varma. Ihan vinkkinä kuitenkin kehotan sua olemaan avoin itses kanssa, se auttaa.

      Älä nyt ihmeessä homoja kammoksu! Mitä sä pelkäät? Sitä että joku pitäis sua niin hienona tyyppinä, että ihastuis suhun, vai? :D

      • Javvvist

        Kiitos vastauksesta! Enkä millääntavalla homoja kammoksunut ihmisinä, vaan en vain tajunnut miten joku voisi pitää miehistä. Ilmaisin vähän huonosti :D


    • En sanoisi tuon perusteella, että olet kääntymässä homoksi. Jonkinlaista bi-curious - heräämistä saattaa tietysti olla ilmassa.

      Ihmisen seksuaalisuus voi muuttua läpi elämän. Sinä olet vielä kasvava nuorukainen, joten muutokset mielenkiinnon kohteissa voivat olla kohdallasi hyvinkin mahdollisia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1098
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      863
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe