""
BEMER ON HYVÄ LAITE
29.5.2013 16:47
Milloin Suomessa kerrotaan tiedotusvälineissä jotakin realistista ja tasapainoista asiaa. Jokainen pääsee soittamaan poskea teeveehen, kunhan on ensin voideltu kertomaan faktaa joka ei ole faktaa muualla, kuin lääketieteen piireissä.
AINA kun Suomen tiedotusvälineet kertovat luontaisesti elinvoimaa stimuloivaa hoitomuotoa vastaan, niin MIETTIKÄÄ suomalaiset, MIKSI NÄIN TEHDÄÄN!
ONKO LÄÄKETIEDE TODELLA IHMISTEN HYVINVOINNIN ASIALLA?
Parhaillaan ihmisillä tehdään rokotekokeita jotka johtavat autismiin, kätkytkuolemiin ja hermostovaurioihin.
Syötetään lääkkeitä, joita ei tarvita jne. jne. MUTTA NOSTETAAN AINA, KUN MAHDOLLISTA, NEGATIIVISEEN PÄIVÄNVALOON HOITOVÄLINEET JA HOITOMUODOT, JOITA MUUALLA MAAILMALLA KÄYTETÄÄN JA ON KÄYTETTY MENESTYKSEKKÄÄSTI.
Hienoa oli seurata saksalaisen asiantuntija-tutkijan tasapainoista kannanottoa suomalaisen esittämiin väitteisiin mm. Bemer-laitteesta. Saksalainen oli eduksi tutkitulle laitteelle, mutyta suomalainen "asiantuntija" muistutti rökälettä, joka tarvitsi kipeästi sitä voitelurahaa, jonka vuoksi kannattaa puhua p s k aa.
""
BEMERILLÄ KUNTOON
7
1134
Vastaukset
- pitkämäenpitkä
Hyvä kun kirjoitit asiasta tänne uskomushoidot palstalle. Se kertoo kaiken Bemer-laitteesta.
https://roskatiede.wordpress.com/2015/10/23/bemer-3000-huijausta-vai-mullistava-keksinto/- Bemarikuski
Bemari on mullistava saksalainen laite!
- 239485702359
"AINA kun Suomen tiedotusvälineet kertovat luontaisesti elinvoimaa stimuloivaa hoitomuotoa vastaan, niin MIETTIKÄÄ suomalaiset, MIKSI NÄIN TEHDÄÄN!"
Siksi, että jos kukaan ei kertoisi, ihmisiä kusetettaisiin koko ajan ja yleinen älykkyysosamäärä laskisi kaikkien uskoessa hatusta vedettyihin satuihin ihmeparantumisista ja "vain 2 minuuttia päivässä ja SYÖPÄ PARANEE!" -tyyppisiin tarinoihin.
Lisäksi teidän paskanpuhujien argumentointikeinot eivät perustu mihinkään todistettavaan KUTEN OIKEASSA TIETEESSÄ, vaan myyntipuheissa on vähintään yksi tai useampi näistä:
- Vetoaminen eri mieltä olevien auktoriteettiin: "Nämä lääketieteen professorit ovat saaneet lahjuksia ja valehtelevat aina ja poikkeuksetta miljoonille ihmisille ja kollegoilleen".
- Vetoaminen eri mieltä olevien olemukseen: "Ei tuon näköinen ihminen voi tietää asiasta mitään".
- Keksittyjen ja valheellisten tieteellisten termien ylenmääräinen käyttö, joka pyrkii luomaan kuvan syvällisestä tieteellisestä tutkimuksesta: "Magneettikentän viher- ja sinisäikeiden spektrianalyysi todistaa Stercore-teorian mukaisen luonnollisen dermo-efektin aikaansaaman positiivisen varauksen vahvistumisen koko kehossa".
- Valehteleminen päin naamaa: "Tuote parantaa syövän aina menestyksekkäästi, kun taas lääkäreiden keinot eivät koskaan paranna".
...ja joka päivä, joka vuosi, joka vuosikymmenen aikana, syntyy lisää idiootteja jotka haluaisivat ymmärtää tieteellistä tutkimusta mutta tässä epäonnistuessaan vajoavat lapsen tasolle ja rakentavat hiekkalaatikkoleikkinä omat "tutkimuksensa" ja "ihmekoneensa" joiden ympärille rakentavat tarinansa. Säälittävää ja oksettavaa. - insanus
Bemerin ongelma ei ole laite tai sen hoitotulokset vaan tuotetta markkinoivat henkilöt. Hyvin harva heistä ymmärtää mitään ihmisestä, ihmisen fysiologiasta, sairauksista tai laitteen toiminnasta. Siinä suhteessa täällä asiaa kommentoivat ovat yhtä taitamattomia. Nauttikaa toistenne seurasta.
- Toiv
Lukekaa Räisäsen kirja. Siellä Bemerlaitteen toiminta ja testaus on selostettu tarkoin.
- Anonyymi
Laite on puhdasta hömppää ja rahastusta!
Pysykää siitä kaukana! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laite on puhdasta hömppää ja rahastusta!
Pysykää siitä kaukana!Vaihtoehtohoidokkeja voi kusettaa monella tavalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1106887KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3846533Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653297Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521262832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082430- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351587Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257