BEMERILLÄ KUNTOON

Bemer

""
BEMER ON HYVÄ LAITE

29.5.2013 16:47




Milloin Suomessa kerrotaan tiedotusvälineissä jotakin realistista ja tasapainoista asiaa. Jokainen pääsee soittamaan poskea teeveehen, kunhan on ensin voideltu kertomaan faktaa joka ei ole faktaa muualla, kuin lääketieteen piireissä.

AINA kun Suomen tiedotusvälineet kertovat luontaisesti elinvoimaa stimuloivaa hoitomuotoa vastaan, niin MIETTIKÄÄ suomalaiset, MIKSI NÄIN TEHDÄÄN!

ONKO LÄÄKETIEDE TODELLA IHMISTEN HYVINVOINNIN ASIALLA?

Parhaillaan ihmisillä tehdään rokotekokeita jotka johtavat autismiin, kätkytkuolemiin ja hermostovaurioihin.



Syötetään lääkkeitä, joita ei tarvita jne. jne. MUTTA NOSTETAAN AINA, KUN MAHDOLLISTA, NEGATIIVISEEN PÄIVÄNVALOON HOITOVÄLINEET JA HOITOMUODOT, JOITA MUUALLA MAAILMALLA KÄYTETÄÄN JA ON KÄYTETTY MENESTYKSEKKÄÄSTI.

Hienoa oli seurata saksalaisen asiantuntija-tutkijan tasapainoista kannanottoa suomalaisen esittämiin väitteisiin mm. Bemer-laitteesta. Saksalainen oli eduksi tutkitulle laitteelle, mutyta suomalainen "asiantuntija" muistutti rökälettä, joka tarvitsi kipeästi sitä voitelurahaa, jonka vuoksi kannattaa puhua p s k aa.
""

7

1057

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitkämäenpitkä
      • Bemarikuski

        Bemari on mullistava saksalainen laite!


    • 239485702359

      "AINA kun Suomen tiedotusvälineet kertovat luontaisesti elinvoimaa stimuloivaa hoitomuotoa vastaan, niin MIETTIKÄÄ suomalaiset, MIKSI NÄIN TEHDÄÄN!"

      Siksi, että jos kukaan ei kertoisi, ihmisiä kusetettaisiin koko ajan ja yleinen älykkyysosamäärä laskisi kaikkien uskoessa hatusta vedettyihin satuihin ihmeparantumisista ja "vain 2 minuuttia päivässä ja SYÖPÄ PARANEE!" -tyyppisiin tarinoihin.

      Lisäksi teidän paskanpuhujien argumentointikeinot eivät perustu mihinkään todistettavaan KUTEN OIKEASSA TIETEESSÄ, vaan myyntipuheissa on vähintään yksi tai useampi näistä:

      - Vetoaminen eri mieltä olevien auktoriteettiin: "Nämä lääketieteen professorit ovat saaneet lahjuksia ja valehtelevat aina ja poikkeuksetta miljoonille ihmisille ja kollegoilleen".

      - Vetoaminen eri mieltä olevien olemukseen: "Ei tuon näköinen ihminen voi tietää asiasta mitään".

      - Keksittyjen ja valheellisten tieteellisten termien ylenmääräinen käyttö, joka pyrkii luomaan kuvan syvällisestä tieteellisestä tutkimuksesta: "Magneettikentän viher- ja sinisäikeiden spektrianalyysi todistaa Stercore-teorian mukaisen luonnollisen dermo-efektin aikaansaaman positiivisen varauksen vahvistumisen koko kehossa".

      - Valehteleminen päin naamaa: "Tuote parantaa syövän aina menestyksekkäästi, kun taas lääkäreiden keinot eivät koskaan paranna".

      ...ja joka päivä, joka vuosi, joka vuosikymmenen aikana, syntyy lisää idiootteja jotka haluaisivat ymmärtää tieteellistä tutkimusta mutta tässä epäonnistuessaan vajoavat lapsen tasolle ja rakentavat hiekkalaatikkoleikkinä omat "tutkimuksensa" ja "ihmekoneensa" joiden ympärille rakentavat tarinansa. Säälittävää ja oksettavaa.

    • insanus

      Bemerin ongelma ei ole laite tai sen hoitotulokset vaan tuotetta markkinoivat henkilöt. Hyvin harva heistä ymmärtää mitään ihmisestä, ihmisen fysiologiasta, sairauksista tai laitteen toiminnasta. Siinä suhteessa täällä asiaa kommentoivat ovat yhtä taitamattomia. Nauttikaa toistenne seurasta.

    • Toiv

      Lukekaa Räisäsen kirja. Siellä Bemerlaitteen toiminta ja testaus on selostettu tarkoin.

      • Anonyymi

        Laite on puhdasta hömppää ja rahastusta!
        Pysykää siitä kaukana!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Laite on puhdasta hömppää ja rahastusta!
        Pysykää siitä kaukana!

        Vaihtoehtohoidokkeja voi kusettaa monella tavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      461
      6065
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      225
      2183
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      383
      1950
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      123
      1130
    5. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      1064
    6. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      28
      1031
    7. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      77
      892
    8. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      874
    9. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      755
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      39
      754
    Aihe