Tapsukan fanit täällä aina joulunalla pohtivat ,että mitä ostaisivat kullannupulleen joululahjaksi . Oma ehdotukseni olisi tämä . Oliskohan mieleinen ? ;)
http://www.iltalehti.fi/fiidifi/2015110320606561_fd.shtml
Lahjaidea?
26
415
Vastaukset
- Tapu-kalleBuahahahaa! :D Varmasti olisi mieluinen!!! Tapukka ihastuisi tuohon välittömästi. Ja saisihan Tapukka tosiaan sanoa, että nyt on kassit täynnä/tyhjät riippuen tilanteesta. Muutenkin kun tykkää puhella kaksimielisiä. 
 Toinen Tapukalle mieluisa kassivaihtoehto olisi varmaan sellainen karvainen äijätakapuolen näköinen olkalaukku jolloin Tapukka voisi sanoa "vetää perseet olalleen" kun ottaa sen mukaansa. Kehityskelpoinen idea? Ralph Lauren? DKNY? Patrizia Pepe? Burberry? Prada? Longchamp? Kassi-Justiinax?- ainamennäänmuttomuuksiinSenkus rupeet sitten ite vaan tehtaileen niitä äijäperse-laukkujas. Muista laittaa haju mukaan... ja itse asiassa voisit vetää yhden sellasen päähäskin. 
 
- GillasOlette OKSETTAVIA! Tapsa on visuaalinen ihminene ja pitää kaikesta kauniista. Ei tollasista ällöttävyksistä mitä te ilmeisesti suositte. 
- KänsäHaluaaMustaaJESH! Juuri tuollaiset. Sopii kuin nakutettu Känsälle. Ja ehdottomasti mustana. Känsä kun tykkää negridisestä rodusta kuin hullu puurosta. ;-) 
- SopivalahjatapanilleTarkoitat varmaan "kullinnupulleen..." ? Ehdottamasi idea on kyllä kuin piste tuon i:n päälle. 
- Te kullinnupit voitte ostaa ittellenne tommosen , kun olette siihen kerran niin tykästyneitä näköjään. Mä en ikimaailmassa ostais Tapsalle tommosta hirvitystä. Sitäpaitsi JOS se tommosen ylipäätään haluisi, niin eiköhän se voi ostaa semmosen ihan itsekkin. Enemmän sillä rahaa on kuin mulla. 
- SopiikylläHahhahaa. Olisi se näky kun Tapsukka kulkisi tuommoinen selässään. Nauran niin että vatsasta ottaa jo pelkästä ajatuksesta. 
- 2nenEsimerkkiLisäksi pari kahvakuulaa jotta Tapsukan kroppa pysyisi timmissä kunnossa nyt kun vanhuus lähestyy kiihtyvää vauhtia. Tässa malli modernista kahvakuulasta jota Tapsukka salaa toivoo ja suuresti arvostaa (Tapsukkahan arvostaa estetiikkaa) : 
 https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/Pack-man-silicone-packer.png
 Yksi tällainen Tapsukan molempaan käteen ja johan rupeaa kuulat heilumaan ja Tapsukan kroppa kiittää.- TapsankelpaaVOI JÖSSES ;D;D Nyt ei meinaa tulla naurusta loppua. Mainio lahjaidea tuokin :D 
- EiVoiOllaOMG! :D 
- loimiiHOHHOIJAKKAA!!! Mistä ihmeestä te aina löydätte tälläisiä kikkeli-aiheisia juttuja ? Ihmettelen vaan. 
 
- KylläTapsuliininkelpaaHeh. Joko pian ruvetaan pistämään reput ja kuulat lahjakääröön??? Olisi se Tapsuliinin ilme näkemisen arvoinen kun lahjansa avaa!!!!! :D :D :D :D :D Ja noi samat lahjat voisi osoittaa myös tämän palstan hihhulifaneille!!!! - siitäsaatTaitaa kyllä sopia nuo lahjat parhaiten teille seksihulluille antifaneille. 
 
- IdeoitaLisää ehdotuksia: 
 http://punanaamio.fi/tuote/5388/ilmataytteinen-pippelinaamiaisasu
 Sopii kuin nakutettu kantajalleen. Kertoo kaiken tapsukan luonteetsa M****u mikä m****u.- LorujajeTommosiin asuihin voi pukee kaikki poliitikkomme ja ahneet yritysjohtajat, kun he menevät Itsenäisyyspäivän juhliin presidentinlinnaan. 
- SamaamieltäAamen! 
- SamaamieltäLorujaje kirjoitti:Tommosiin asuihin voi pukee kaikki poliitikkomme ja ahneet yritysjohtajat, kun he menevät Itsenäisyyspäivän juhliin presidentinlinnaan. Aamen! Juuri näin. 
 
- HyvääIsänpäivääTämmöinen Tapsulle ja Justiinax-bimbolle: 
 http://api.ning.com/files/TkhfUmQ5jQdrsQEJOxK-qlTeFdKs3UX2K5lm-4uvJBONkx-dYtJMUUiasm2zkJ*fuD-aLwKhSaR5mtR6japLE1jnRD9Al3EO/3.jpg
- HyvääIsänPäivääSiis: http://api.ning.com/files/TkhfUmQ5jQdrsQEJOxK-qlTeFdKs3UX2K5lm-4uvJBONkx-dYtJMUUiasm2zkJ*fuD-aLwKhSaR5mtR6japLE1jnRD9Al3EO/3.jpg 
- HöhjapöhTeillä on aika ykspuolienen mielikuvitus, kun kaikki lahjaideanne liittyy joteskin tollaseen alapää juttuihin ( ja nimenomaan miesten alapäähän ). Tapsa ei varmana tykkää saada lahjaks mitään munapussi-reppuja, kulli-kahvakuulia, munapukua tai mitään helkkarin pumpattavaa Justin Bieberiä. 
 Jos mä ostaisin Tapsalle lahjan, niin se olis kyllä musiikkiin liittyvää.
- SuksikaakuuseenVoitte tunkea nuo typerät lahjaideanne hanuriinne ! Tapsa on miesten MIES ! Mutta te olette säälittäviä, kateellisia, katkeria ja kaunaisia pikkupilejä, joiden ajatukset liikuu vaan siellä vyön alapuolella. - KivenkorvaKun kukaan ei ole kirjoittanut tälle palstalle pitkään aikaan niin Forssan Nina aka Justiinax päätti esittää martyyriä ja heittää tuollaisen kommentin ja toivoa, että keskustelua syntyy. Hänen, Ninan eli Justiinaxen elämässä kun ei ole mitään muuta kuin Tapsukka. Myönnän toki, että keskustelua syntyi tämän verran (Ninan pissahousut kostuvat nyt) ja odotamme reaktioita. Toivottavasti ei tule. 
 Onnittelut Justu! Tämä jää toivottavasti vasta-argumenttina tämän keskustelun viimeiseksi. Ja koko palstan saisi poistaa.
 Meillä on palkattuja psykiatreija Nina-Justiinaxia varten.
- No anteeksi vaan, mutta en ole kyllä tuota viestiä kirjoittanut johon kommentoit. Tämä lahjakeskustelu kun ei ole siinämäärin meikäläistä kiinnostava , että yrittäisin sitä tuollaisilla viesteillä jatkaa. Olen sitäpaitsi tietääkseni jo kerran kommentoinut tähän ketjuun ja se riittää. Ei tämmöinen soopa ole useamman viestin arvoinen. Mua kiinnostaisi lukea ja kirjoittaa ennemminkin Tapsan musiikista ja keikoista . 
 Ei sitäpaitsi tarvitse olla kummoinenkaan Einstein , että pystyisi tuollaisella provosoivalla tyylillä kirjoittamaan , kuin mitä " suksikaakuuseen" on kirjoittanut.
 Tarkoituksena on ollut saada vaan riitaa aikaiseksi ja haukut ja syytökset meikäläisen päälle ja siinä näköjään onnistuikin.
 Mun mielestä tämän viestiketjun voisi ylläpito poistaa , eikä olisi katastrofi vaikka koko keskustelupalsta suljettaisiin.
 ps. Et näemmä tiedä elämästäni mitään ( Et edes oikeaa nimeäni) , joten älä kirjoittele tänne vääriä todistuksia .
- KivenkorvaJustiinax kirjoitti:No anteeksi vaan, mutta en ole kyllä tuota viestiä kirjoittanut johon kommentoit. Tämä lahjakeskustelu kun ei ole siinämäärin meikäläistä kiinnostava , että yrittäisin sitä tuollaisilla viesteillä jatkaa. Olen sitäpaitsi tietääkseni jo kerran kommentoinut tähän ketjuun ja se riittää. Ei tämmöinen soopa ole useamman viestin arvoinen. Mua kiinnostaisi lukea ja kirjoittaa ennemminkin Tapsan musiikista ja keikoista . 
 Ei sitäpaitsi tarvitse olla kummoinenkaan Einstein , että pystyisi tuollaisella provosoivalla tyylillä kirjoittamaan , kuin mitä " suksikaakuuseen" on kirjoittanut.
 Tarkoituksena on ollut saada vaan riitaa aikaiseksi ja haukut ja syytökset meikäläisen päälle ja siinä näköjään onnistuikin.
 Mun mielestä tämän viestiketjun voisi ylläpito poistaa , eikä olisi katastrofi vaikka koko keskustelupalsta suljettaisiin.
 ps. Et näemmä tiedä elämästäni mitään ( Et edes oikeaa nimeäni) , joten älä kirjoittele tänne vääriä todistuksia .Mutta miten voi olla mahdollista, että sinä olet täällä heti kärppänä sen jälkeen kun nikkisi mainitaan? Ja nuo muut kommentit haiskahtavat forssalaisille. 
- Kävin katsomassa ,että onko täällä jotain juttua Tapsan eilisestä Muuramen konsertista jasitten näin ,että tähän viestiketjuun on tulut jotain kommentteja. Ei mun tähän ketjuun pitänyt enää mitään kirjoittaa, mutta kun aletaan vääriä faktoja kirjottamaan ja turhasta syyttämään, niin sitten kirjoitin. 
 Mä en tykkää kaikista laulajista , mutta en myöskään tippaakaan ole heille kateellinen tai tunne mitään katkeruutta inhoamiani artisteja kohtaan. Senpä vuoksi ymmärrän senkin , että kaikki ei tykkää Tapsastakaan, eikä se suinkaan ole kateellisuutta jos hänestä ei tykkää. Makuasiat on makuasioita , eikä siinä tarvi olla minkään katkeruuden tai kateuden kanssa mitään tekemistä.
 
- Siis väärillä faktoilla tarkoitin, että en asu Forssassa ( aika lähellä Forssaa kylläkin ), enkä ole Nina nimeltäni. 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424965
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183666
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693463
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012818
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862690
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302650
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa181781
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161596
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2011458
- 1521331