Kaveria vailla

Tännään oon menossa ravintelliin. Lähe mukkaa? Juuaan persiit olalle? Ilo iliman viinaa on ku tiimalasi iliman hiekkoo. Lähe nyt?
699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kysäse sitä job"kylän kaveria eli turkishaalari-hemmoo mukaan!!

Äänestä
  • Et sinä lähtis mukkaa? Oltas ---vaan myö kaks! Simo ja make---vaan

    Äänestä

Ei ei tänään kannata lähteä mihinkään!

Äänestä
  • En lähde mihinkään, en pysty, on viniä ja olutta mennyt kurkusta alas. Joku taas onneton luuseri minun nimmarillani täällä esiintyy. Voi! ei.

    Äänestä

Kylläpä vuan puariin lähössä!

Äänestä
  • Kotona on mukavempi olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SoossiSimo kirjoitti:

Tännään oon menossa ravintelliin. Lähe mukkaa? Juuaan persiit olalle? Ilo iliman viinaa on ku tiimalasi iliman hiekkoo. Lähe nyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu