Kokemuksia paikasta? Provisio pohjainen?
MJ DYNASTIA
7
1969
Vastaukset
- 3131
Niillä on takuu niinku ja sit provisiot niinku kaikessa myyntityössä? Olin ennen finnactalla ja tää on ihan eri kaliiberin firma! Kaikki kalusteet on uusia ja siistejä eikä oo semmonen nuhrunen toimisto. Ja hyvät fb-sivut :D
- Paljon_ootte_tienannu
Se takuu on jotain 100 euroo. Ja siinäkin on ehtoja tunneissa eli sen saa jos on saanut tietyn määrän kauppoja. Takuu ei siis ole sama kuin pohjapalkka. Oikeasti toi on pelkkä provisiota.
Voisko tänne kirjoittaa joku, joka on oikeasti tuolla töissä. Miten paljon ootte tienannu?- Tipeee
Jokaisessa puhelinmyynti firmassa pystyy tienaamaan. Ihan omasta tekemisestö ja asenteestä kiinni. Ite ainakin tienannu paremmin kun normi duunari hommissa. Kokoaikaisena siis. Ei se raha tyhjästä sinne tilille tuu, mutta sitten ku homma sujuu nii kyllä se välillä hymyilyttää palkka päivänä ;)
- surkeapaikka
Itse olin tuolla hetken. Kokoaikaisena tilille tuli noin 600e kuukauden hommista, vaikka tein 5-12 kauppaa päivässä. Soittolistalla tosi paljon vanhuksia, joista suurin osa jo hyvin sairaita. Paha sellaisille mitään vuoden vitamiineja on myydä. Muutenkin jäi huono maku. Koulutusta tehtävään ei saanut lainkaan vaikka luvattiin. Heti vaan soittamaan. Parhaille myyjille luvattiin lahjakortteja ym palkintoja, joita esimies ei koskaan muistanut tuoda ellei kymmentä kertaa itse kysynyt. Esimies oli myös harvoin paikalla ja jos oli tuli aina myöhässä eikä ehtinyt kuunnella kysymyksiä ollenkaan. Siinä oli aika mahdotonta kehittyä, kun ainu palaute oli "lisää kauppaa, lisää kauppaa". Koskaan ei esimerkiksi kuunneltu nauhalta yhdessä, mitä olisi omassa myynnissään voinut tehdä paremmin tms. Tuonne myös haetaan viikottain uusia työntekijöitä. Kertoo ettei kukaan siellä pitkään viihdy. Enkä ihmettele.
- Kdkfidk
Tähän vois sanoa, että jos yhtään osaa seurata sitä että minkälainen porukka siellä vaihtuu, niin yleensä ne on näitä toppahousuja jotka kokeilee kaks päivää paskalla asenteella, ja sanoo sen jälkeen että ei tää oo oikei mun juttu. Tuossa yhtä aiempaa kommenttia kompaten, että uskon vahvasti että missä vaan puhelinmyyntifirmassa voi tienata, mutta se vaatii iteltä hyvää asennetta ja työtä. 😉
- Anonyymi
Pysykää kaukana tästä puljusta. Palkkoja ei makseta niinkuin on sovittu. Uutta väkeä otetaan koko ajan höynäytettäväksi.
- Anonyymi00008
Palkkaasi ei makseta kunnon p*skafirma, likainen toimisto missä oli selvästi home ongelma, ei näissä tiloissa saa edes lainmukaan tehdä töitä. Päivästä toiseen kuolevien mummojen soittelua ja luuriin huutamista. Plussaa on että pääset töihin jos sinulta löytyy suu ja kaksi jalkaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1393750Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville593372Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122754Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152324- 1711976
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa311426Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka301376- 541182
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16973Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110953