olemme 50vuotiaat taaplanneeet jonkun vuoden yhdessä, nyt meinaa välillä ottaa päähän oikeen kunnolla mut sitten tuleepi parempi aika kumminkin ,miten näet yhteiselomme jatkossa.
Vastaukset 1
- Unijukka15
miekkojen 3: Täytyy uskaltaa myös antaa itsensä olla haavoittuvainen. Miekkojen 3 kertoo, että asiaan liittyy aikaisempiin elämän vaiheisiin kuuluvia tunteita, jotka nyt pyrkivät nousemaan tässä tilanteessa pintaan. Menneitäkin asioita ja tunteita olisi hyvä käsitellä ja niistä puhua oikeassa tilanteessa.
Sekä elämän ilot että surut ovat lopulta yhtä tärkeitä. Muista että mikään tilanne elämässä ei lopulta ole pysyvä. Ei myöskään kannata asettua liikaa puolustuskannalle vaan muistaa, että myöskin aika korjaa monia asioita. Tarkastele siis tilannettasi joskus rauhassa ja hyväksy kaikki tunteesi. Kaikelle ei aina tarvitse olla edes selitystä, mutta hyväksymällä eri tunteensa voi oppia elämään yhä täysipainoisemmin !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4202121- 2131819
- 1521562
- 1231406
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291246Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2591075- 114958
- 18922
- 75868
- 26735