Ompelukone huolto

Suositele hyvä paikka Espoossa tai pks. kiinoistaisi myös hintaluoka. Kysessä hyskustar kone, mik'ä vaati huoltoa.
2687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi ihmiset ei itse huolla koneitaan. Helppo homma. Puhdistus ja öljyäminen. Teen itse säännöllisesti ja kone on toiminut vuosia moitteettomasti. Eikä maksa mitään.

Äänestä

Kaikkia huoltoja ei vaan voi tehdä itse.
Esim saumurin neulojen ajoitus. Silloin pitää viedä asiantuntijalle.

Toki perushuollon käyttöohjeiden mukaan voi tehdä itse. Ja pitääkin tehdä säännöllisesti.

Mutta aika ajoin pitää kone viedä maahantuojalle tai myyjäliikkeen kautta määräaikaishuoltoon jotta toiminta säilyy optimaalisena ja koneelle tulee mahdollisimman monta käyttövuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ompelija- kirjoitti:

Suositele hyvä paikka Espoossa tai pks. kiinoistaisi myös hintaluoka. Kysessä hyskustar kone, mik'ä vaati huoltoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu