Valistakaa epätietoista: Löytyykö sairaalasta toimistotyötä henkilölle, jolla ei ole alalle koulutusta? Millaista työtä se on, miten palkattua, työajat? Hyviä ja huonoja puolia?Itselläni on yli 15 vuoden kokemus asiakaspalvelusta ja konttoritöistä kaupan puolelta mutta sairaanhoitokoulutusta ei ole.
osastosihteeriksi ilman sh-koulutusta?
1
187
Vastaukset
- asdsfasdsa
Kyllä kai osastosihteeriksi voi päästä ilman mitään koulutusta, yleensä lähihoitaja(asiakaspalveluun suuntautuminen) tai merkonomi eli toisen asteen koulutukset on toivottuja työntekijältä mutta ei kai pakollisia.
Sairaanhoitajat eivät yleensä ole sihteereinä, en ole ainakaan kertaakaan vielä kuullut sh sihteeristä..
osastosihteerit tekee paikasta riippuen asiakaspalvelua ilmoittautumisessa tai puhelimessa ja ovat lääkäreiden apuna esim lääkäri kirjoittaa muistilistaan että postita potilaalle kertomusteksti tai todistus tai varaa joku tutkimus, labroja tai vastaanotto.
Yleensä aika kiireistä on työ ja palkka on vain 2120€/kk eikä siitä juurikaan mihinkään nouse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1575669
- 1155448
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h465046Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa303011Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue252521- 512497
- 432177
- 231899
On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na151641Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta101582