realiasuodatin

mitenniistäeroon

Miten tuonne vuokra-asunto -hakukoneisiin saisi realiaasuntosäätiöasokodit -suodattimet?


Pascempaa kytköstä saa etsiä, eikä niiden kanssa asioinnista seuraa mitään hyvää. Vatuttaa kun ne tyrkyttää itseään joka paikkaan. Tosin, se että siellä on niin vattumaista väkeä, on parempi, että ilmoittavat merkkinsä (missä suhaaavat) niin tiedän varoa sitä sakkia. En koske yhteenkään kämppään, jossa ne ryöstäjät ja myrkyttäjät operoi. Siellä ei pelata Suomen lakien mukaan, eikä siellä ole asukkailla oikeusturvaa.

Kukaan ei tule auttamaan jos joudut ongelmiin noiden kanssa. Ei terveydenhuoltojärjestelmä, ei terveystarkastajat eikä oikeuden parissa työskentelevät.

Tämä maa on jotenkin piloilla. Jokin loppuryöstö meneillään. Pitäsi saada PALJON enemmän asuntojen uudisrakentamista = hinnoittelu alas.

3

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • can_confirm

      Realia on kyllä aikamoista paskaa. Sekä asunnonvälitys että isännöinti.

      • justhuomannut

        Ihan samaa mieltä,ylimielistä porukkaa vuokravälittäjästä saakka.Ovat vuokranantajan puolta ja suosivat ökyrikkaita.Tulin huomaamaan heti.No-vuoden päästä pääsen eroon kun vaihdan taas kämppää,ei Realia missään tapauksessa.


    • tietäjäkin

      Ei tule ainakaan pääk.seudulla asuntojen reaalivuokrataso koskaan laskemaan. Syrjäkylillä toki!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      280
      4733
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3056
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      49
      2939
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1232
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1179
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      986
    8. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      971
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      959
    10. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      941
    Aihe