Tuollainen härpäke pitäisi saada pois selaimia sotkemasta. Mikä mahtaisi olla helpoin tapa. Sotkee sekä edgen että foxin. Jollakin kokemusta tuon poistosta?
istartsurf
12
53
Vastaukset
- apinajagorilla
https://www.malwarebytes.org/antimalware/
Tuolta free versio, sillä kait lähtee.- ohjettapukkaa
Tarkista kone Malwarebytes ohjelmalla: http://www.malwarebytes.org/
Asennusvaiheen päätyttyä ota ruksi pois "Kokeiluversio" kohdasta ja ennen täyttä virustarkistusta päivitä virustunnisteet.
Asennusvaihe: http://aijaa.com/0qtZn0
Yleiset asetukset: http://aijaa.com/OivbeY
Tarkistus ja suojaus: http://aijaa.com/tZJQNp
Historia asetukset: http://aijaa.com/fDw1Vv
Suoritettava tarkistus: http://aijaa.com/H2h66V
Mukautetun tarkistuksen valinnat: http://aijaa.com/fp1v8B
- windows_kymppi
Vakoileva, haiseva läjä paskaa.
- fdsafdsa
Vaihdat aloitussivuksi jonkin muun. Sitten voit tarkastaa selainten lisäosat, ettei siellä ole mitään vastaavan nimistä palikkaa.
- HDMI
No joo. Firefoxista tuo pöpö lähti noilla malware-adwcleaner-fsecure-kokeiluilla, mutta 10:n edgessä se istuu kuin tatti. Eli sitkeää lajia.
Onkohan tuo edge sitten niin uusi viritys, että virustorjujatkaan eivät ole ehtineet mukaan.
Tuo linuxin ehdottelu on sikäli turhaa, että tässä koneessa rinnalla on mint ja toisessa ubuntu. Ja naisväki varsinkin tykkää käyttää minttiä. Linux-puolella ei tosiaan vastaan tule istartsurf-ongelmia, siellä on sitten muut ongelmat. Perustietokonekäytössä riittävän hyviä nuo linuxit, ettenkö sanoisi aivan loistavia.
Mutta tuo istartsurf ja edge joiden kanssa nyt tappelen, niin googlettamalla sain ohjeen, jossa peräti viisi pöpönpoisto-ohjelmaa pitäisi ajaa määrätyssä järjestyksessä peräkkäin. Siinähän sitä puuhaa riittää.
https://malwaretips.com/blogs/remove-istartsurf-com-from-microsoft-edge/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1303770Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201753Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos221593Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3011425Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181406Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi411320Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16984Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy74968Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127944Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60839