Oliko tämä raiskaus vai mitä?:(

Apuammnä

Olin viimeviikolla yhdellä jätkällä ja olimme kahdestaan, makoilimme ja katsoimme leffaa. Hän yritti kokoajan vetää paitaani pois ja laittaa kättään housuihini.. Minua ahdisti ja kiellosta huolimatta hän ei lopettanut vaan jatkoi.. Otti minua naamasta kiinni ja suuteli ihan väkisillä.. Menin paniikkiin ja yritin nousta sängyltä ylös mutta hän vetäsi minut takaisin alas sänkyyn ja painoi minut patjaa vasten. Tästä käteeni tuli puristusjälki ja on kädessäni edelleen..Sanoin että lähden kotiin mutta hän sanoi etten saa lähteä vielä.. Tämä ei kai ollut raiskaamista mutta mitä tää sit on? Pitääkö mun vaan katsella tälläistä läpi sormien vai tehdä asialle jotain?
Tuo juttu oli oikeesti aivan kamalaa. Menin aivan paniikkiin kun hän suuteli väkisellä eikä päästänyt lähtemään.. Tänään näin sitä jätkää enkä uskaltanut edes puhua hänelle..entiiä miksi. Tuntuu etten enään uskalla olla oikein kanssa yhtään. Mulla pelottaa :( mitä mää teen..

6

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gwwecdwc

      Kyseinen tapaus täyttäisi seksuaalisen ahdistelun tunnusmerkistön, sekä mahdollisesti vapauden riiston, mikäli hän oikeasti esti sinua poistumasta tai et hänen kieltojensa takia uskaltanut lähteä.

      Valitettavasti, koska olitte kahdestanne, ja hän todennäköisesti ei myönnä tapahtumaa, on kohtalaisen epätodennäköistä että juttu oikeudessa pitäisi. Mutta mikäli koet asian olevan tästä huolimatta tarpeeksi tärkeä käy tekemässä asiasta rikosilmoitus, et siinä ainakaan mitään menetä.

    • Kaikee

      Paskan marjat mikään vapauden riisto ollut. eräs henkilö meni pyynnöstä tapaamaan naista joka ajatti tulijan ajoneuvon talliin jonka lukitsi ja näin esti ajoneuvolla pois lähtemisen. eli vapaan liikkumisen.
      no niin eli avajalle koitappa ihan ite katsoa kenen seuraan tuppaudut sohvalle makoileen, vai koitako väittää ettet mennyt vapaaehtoisesti?on turha hakea huomiota, voit kasvaa aikuisemmaksi ja sitten vasta hakeutua serustelu suhteisiin.

      • rgdvcd

        No niin, taisimme löytää joko itse syyllisen tai toisen ääliön, jonka mukaan "ahdistelu on ihan ok" "oma vika"

        Ai niin, ja jos todella olet niin tyhmä että pidät auton lukitsemista talliin samana kuin henkilön pois pääsyn estämistä, olet jopa tyhmempi kuin saatan kuvitella. Tosin tuo auton lukitseminen talliin saattaa taas täyttä hallinnan loukkauksen tunnusmerkistön, riippuu yksityiskohdista.

        Joten yhteenvetona, älä välitä tästä ääliöstä, taisi vain pelästyä omien tekojensa takia, jospa hänenkin uhrinsa vievät asian eteenpäin?


    • Apilmannimimerkkiä

      Anteeksi mutta mitäköhän helvettiä sinä selität siinä? Tämä jätkä ei ollut mikään mikä tahansa jätkä vaan jätkä jonka olin tuntenut jo 4 vuotta eli en ole millekkään randomille hypännyt makoilemaan. Tämä jätkä ei ole koskaan ennen käyttäytynyt näin kuin nyt. Sää oot varmaan joku mies luulisin? Ainahan te miehet toisianne puolustatte ja ootte sitä mieltä että nainen kuuluu nyrkin ja hellan väliin. Miehet, ootte säälittäviä. Alan lespoksi, moro.

    • Apedelleen

      Ja kiitos teille muille asiallisesti vastanneille :-) jätän varmaan nyt sitten tän asian vain tähän..

      • gerecvec

        Teet tietysti niinkuin parhaaksi katsot. Ei juttu toki oikeudessakaan tuhoon tuomittu olisi, oikeus voi katsoa sinun kertomuksesi vakuuttavammaksi kuin vastapuolen, mutta kynnys tähän on tietysti kohtalaisen korkea, ja prosessi itsessään varmaan stressaava.

        Ja ei, emme me kaikkia miehet ole tämän henkilön tai tuon toisen vastaajan tapaisia, valtava enemmistö meistä ei koskaan syyllistyisi mihinkään tuollaiseen, valitettavasti noita poikkeuksiakin löytyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4535
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      127
      2971
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2732
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      54
      1302
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1072
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1065
    Aihe