Tehoboxi Opel Ampera

Tyytyväinen-Amperakuski

Kenelläkään kokemusta tehoboxista Amperaan ?

6

1173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ykssähkäri

      Onnistuu. Kytke se Ampera vaan voimavirtarasiaan eikä normaalipistorasiaan.

    • PiippolanVaari

      Piirien uudelleen ohjelmoinnilla saa ehkä yhden sekunnin pois 0-100 ajasta, kaikkea vääntöä kun vakio ohjelmisto ei anna ottaa ulos ennen kuin vauhtia on n. 30kmh. Vanteet kun vaihtaa 15" ultralightiin ja laittaa 65 profiilin kumit niin saa massaa pois 4-5kg per rengas ja saa 0-100 aikaa vielä puoli sekunttia pienemmäksi. Sen parempaa ei tuolla pääse (~7.2)

      • Katteettomia

        http://www.ooyyo.com/

        Hyvä paikka katsastaa käytettyjen okeet hintatasot millä paikalliset "uittajat" hommailee noita tänne kaupattavaksi.

        Kauppa ja merenkulku on se kun kannattaa noilla katteilla..


    • Tyytyväinen-Amperakuski

      Onkohan kukaan tutkinnu autonkatolle asennettavien aurinkokennojen soveltuvuutta Amperaan tai bensakäyttöisyyden vaihtoa E85 käyttöiseksi !!

      • Bamberisti

        E85 kartat on valmiina, aktivoi vain. En muista tarvitsiko edes laittaa anturia. Tais osata haistella etanolipitoisuuden.

        Aurinkokennoilla et tee mitään, et lataa viikoissakaan akkua täyteen.

        Ja edelliseen kysyjään virilastusta, onnistuu. Kattele volt foorumeita.


      • Pelzi66
        Bamberisti kirjoitti:

        E85 kartat on valmiina, aktivoi vain. En muista tarvitsiko edes laittaa anturia. Tais osata haistella etanolipitoisuuden.

        Aurinkokennoilla et tee mitään, et lataa viikoissakaan akkua täyteen.

        Ja edelliseen kysyjään virilastusta, onnistuu. Kattele volt foorumeita.

        Miten nuo E85 kartat aktivoidaan? Merkkihuollon tietokoneella?? Onko kokemuksia miten käyttäytyy pakkasilla?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      24
      5510
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      162
      4162
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      14
      3657
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      68
      3123
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      90
      2957
    6. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      45
      2943
    7. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      154
      2691
    8. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      29
      2567
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1745
    10. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      122
      1701
    Aihe