MulticopterCenter kokemuksia?

Ihme_touhua

Onko kellään yhtäkään positiivista kokemusta lafkasta? Kaupan pitäjä vaikuttaa mielenkiintoiselta tapaukselta jota ei paljoa asiakaspalvelu kiinnosta.....

Minun rahani virtaavat kyllä muihin kauppoihin. En halua tuollaista toimintaa tukea pätkääkään.

15

2164

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dji

      Samaa mieltä!!
      Kaveri ei kyllä tiedä asiakaspalvelusta yhtään mitään!

    • rcharrastajanro1

      Jätän kans tilaamatta kyseisestä puulaakista ja rahat lähtee ulkomaille. Asiakaspalvelusta jäi paha maku suuhun.

    • bassM

      Olin juuri tekemässä tilausta kyseisestä putiikista mutta onneksi kaveri näytti tämän.. Tilataanpa sittenkin kiinasta :)

    • Megaletku

      Itse olen ihmetelly samaa useasti kotimaisissa alan kaupoissa. Ostat tuotteen ja kysyn neuvoa koska kaikki ohjeet on Englanniksi niin parhain vastaus on ollut "pitää itse ottaa selvää ennen kun alkaa ostamaan".
      Tosiaan ulkomailta on helppo tilaa ja vaikka menis tullin kautta niin jää silti todella paljon edullisemmaksi vaikka toisaalta väärin tässä tekeekin. Sanotaan et pitäis ostaa kotimaisista liikkeistä mutta, avun ollessa nolla olen päättänyt tilaa ulkomailta kaikki leluni mutta ei koskaan mitään RTF mallia.

    • hake22

      Asiakaspalvelu on kyllä perseestä. Ei vastaa viesteihin. Ei koskaan enään tuolta mitään

    • v...uuntunut

      Helvetin huono kokemus, liki kahdenkymmenentuhannen drone tonttiin neljännellä lennolla ilman mitään varoituksia ei totellut ohjausta ollenkaan. Vastuu kuulemma siirtyi ostajalle luovutuksen jälkeen eikä takuita. Drone ei ollut tasapainossa tullessaan, vaimennin kumit yhtä vaille kaikki irti, koita laittaa oli vaan vastaus kun soitin.

    • ipetterii

      Ensimmäistä kertaa tilasin heiltä ja postitus oli kyllä nopeaa mutta sitten se jälki puinti. Yhteydenpito loppui käytännössä kokonaan ja kauhea vääntäminen hyvityslaskusta vaikka tilatessa hinta sovittiin puhelimessa ja emaililla minkä hyvittävät verkkokaupanmaksun jälkeen. Sinne jäi nyt rahat eli käytännössä sovittu hinta ja tarjous ei pitänytkään paikkaansa.

    • Veetu9

      NCC keskittyy lähinnä toisten haukkumisen. Oma tontti on pysynyt likaisena. Aina tulee uudella nimellä. Kuten nyt Dronefactory.

    • Manitpois

      Minullakin on muutama kopteri hintaluokassa laidasta laitaan,myös polttomoottorikoptereita.Tänään 8.8 2018 sitten soitin sinne kysyäkseni ongelmaani ratkaisua. Alkoi siten lähes möykkämään luurin päässä minulle ja vertaamaan minua auto korjaamoihin . Aivan sairasta asiakaspalvelua.

    • Ohhohhoh

      Ei kannata tilata näiltä mitään. Myyvät rikkinäisiä laitteita eivätkä tiedä sitä itse, eivät siis osaa päätellä, että vika on olemassa/ tietää, mutta leikkii tyhmää.
      Asiakaspalvelu on tyyliin " Olen nyt varattu soita myöhemmin" ja kun soitat myöhemmin niin katkaisee puhelun eikä todellakaan soita takas. ..ja jos soitat heti perään uudesta numerosta niin vastaa heti! Vika ei ole ikinä hänessä ja selityksiä löytyy aina!

    • Droneilija

      Tuotekuvauksetkin puutteellisia, epämääräinen lafka. ÄLKÄÄ TILATKO SIELTÄ MITÄÄN !!!

    • Anonyymi

      Epäilyttävältä vaikuttaa omien kokemusten perusteella.

      • Anonyymi

        Reklamaation hoito ei toimi, kannattaa hankkia tuote muualta, vaikka maksaisi
        enemmän. Maksaa vaivan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Reklamaation hoito ei toimi, kannattaa hankkia tuote muualta, vaikka maksaisi
        enemmän. Maksaa vaivan.

        Eipä kannata pahoittaa mieltään tästä puljusta tilaamalla. Kaksi kertaa tilannut ja molemmilla kerroilla saa kysellä perään. Lähetystunnus tulee nopeasti sähköpostiin mutta jos tuotetta ei toimiteta kuljetukseen niin jotain on pahasti vialla. Ihme, että saa edustaa maailmallakin tunnettua DJI merkkiä millään tavoin. Asettaa DJI merkinkin kyseenalaiseksi luotettavuuden suhteen.


    • Anonyymi

      Ei uskoisi että tälläinen pulju saa edelleen toimia tässä maassa. Kuukausi sitten tein tilauksen tarvikkeista joita mainostetaan edelleen olevan varastossa. Rahat kyllä kelpasi, mutta tavaroita ei ole kuulunut, eikä varmasti kuulu enää. Pari kertaa otin yhteyttä, muttei selityksiä tullut. Matkahuollolta ovat varanneet muka toimituksen, muttei sinne koskaan mitään ole toimitettu.

      En jaksa rikosilmoitustakaan elkaa tekemään vaikka joku toinen varmaan tekisi. Kyseessä on kuitenkin vain muutan kympin menetys.
      Mutta varokaa siis tilaamasta!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1050
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe