collageenijauhe

lilluk

Aloitin Collageenijauheen käytön tämmöiseen niinkun yleiseen rupsahtamiseen vaihdevuosi-iässä. Onko siskot kokemusta, väheneekö rypyt?

15

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • panhiven58

      Mistä sää sitä sait, olisi kiva kokeilla?

    • lilluk

      Tilasin Nutrieliksirilta. Kovasti mainostivat tehokkaaksi, kuten yleensä. Varmaan tulen kolmekymppisen näköseksi. Sitä ootellessa, kertokaa kokemuksista kuka on käyttäny!

    • syönköpalturia

      Meidänkin elämämme aikana on tullut yksi sun toinen ihmeaine, joka on luvannut yhtä sun toista ihmellistä. Kaikki ihmelupaukset tähän mennessä ovat olleet palturia. Juuri katsoin yhtä kollageenimainosta. Niitä muuten saa varmaan jokaisesta luontaistuotekaupasta ja vastaavasta, ei tarvitse edes netistä tilata.

      Sitä vaan mietin, että kuinka tuote imeytyy? Tehoaako suun kautta nautittuna ja vaikuttaako siellä, missä pitää, eli ihossa, nivelissä, kynsissä ja hiuksissa? Jos on oikeasti tehokasta ja toimivaa, niin silloinhan sitä pitäisi olla saatavilla myös lääkärinmääräyksellä esim. nivelsairauksien hoitoon?

      MSM-jauhetta olen pari vuotta syönyt ja on omasta mielestäni pahan makuista palturia. Enpä taida oikein uskoa enää muuhun kuin D-vitamiiniin ja liikuntaan.

    • tyytyväinen-olen

      Great Lakes Gelatin Co., Collagen Hydrolysate, Beef, 16 oz (454 g

      Tilasin tätä ja otan kaksi teelusikallista päivässä.

      • lilluk

        Ootko millasia tuloksia saanut? Kiinnostaa, kiinnostaa...


      • tyytyväinen-olen

        Olen nyt käyttänyt kaksi kuukautta kaksi teelusikallista aamulla ja illalla. Hiukset kasvaneet paremmin ja ystävien mielestä kasvojen rypyt vähentyneet.

        Hillitsee ruokahalua.

        N53


      • Hiirukka1

        Miten vaikuttaa yöuneen jos ottaa illalla tuota jauhetta ?


      • tyytyväinen-olen
        Hiirukka1 kirjoitti:

        Miten vaikuttaa yöuneen jos ottaa illalla tuota jauhetta ?

        En ole itse huomannut mitään erityistä yöuneen


      • seirita

        Mistä tilaat,koska meillä joka aine myydään erikseen?ois kiva tietää.


      • UteliasUnto

        Onko hullunlehmätautivapaata?


      • Hiirukka1
        seirita kirjoitti:

        Mistä tilaat,koska meillä joka aine myydään erikseen?ois kiva tietää.

        Tuotahan saa iHerbistä tilaamalla tai Kärkkäisen tavaratalosta ainakin löytyy.


      • Pelokasko
        UteliasUnto kirjoitti:

        Onko hullunlehmätautivapaata?

        Ei kai tässä oo liivatetta?


    • Lilluk

      Entä muut, käytättekö?

    • Liisura123

      Minä syön Skingain tabletteja. Kynnet ja hiukset kyllä kasvaa. Eikä ole enää mitään polvikipuja. Rypyistä en osaa oikein sanoa mitään, aina ollut muutenkin rasvainen iho kasvoissa. Tykkään.

    • seirita

      Mä olen käyttänyt ja tuon Espanjasta Collageno con magnesio,ja toista vielä parempaa ,se on Epa plus siinä collageeniä,hialurönicoa ja magnesiumia,mä ainakin uskon että on apua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13192
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      84
      3648
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2914
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      1374
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1319
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1194
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      979
    Aihe