Aloitin Collageenijauheen käytön tämmöiseen niinkun yleiseen rupsahtamiseen vaihdevuosi-iässä. Onko siskot kokemusta, väheneekö rypyt?
collageenijauhe
15
233
Vastaukset
- panhiven58
Mistä sää sitä sait, olisi kiva kokeilla?
- lilluk
Tilasin Nutrieliksirilta. Kovasti mainostivat tehokkaaksi, kuten yleensä. Varmaan tulen kolmekymppisen näköseksi. Sitä ootellessa, kertokaa kokemuksista kuka on käyttäny!
- syönköpalturia
Meidänkin elämämme aikana on tullut yksi sun toinen ihmeaine, joka on luvannut yhtä sun toista ihmellistä. Kaikki ihmelupaukset tähän mennessä ovat olleet palturia. Juuri katsoin yhtä kollageenimainosta. Niitä muuten saa varmaan jokaisesta luontaistuotekaupasta ja vastaavasta, ei tarvitse edes netistä tilata.
Sitä vaan mietin, että kuinka tuote imeytyy? Tehoaako suun kautta nautittuna ja vaikuttaako siellä, missä pitää, eli ihossa, nivelissä, kynsissä ja hiuksissa? Jos on oikeasti tehokasta ja toimivaa, niin silloinhan sitä pitäisi olla saatavilla myös lääkärinmääräyksellä esim. nivelsairauksien hoitoon?
MSM-jauhetta olen pari vuotta syönyt ja on omasta mielestäni pahan makuista palturia. Enpä taida oikein uskoa enää muuhun kuin D-vitamiiniin ja liikuntaan. - tyytyväinen-olen
Great Lakes Gelatin Co., Collagen Hydrolysate, Beef, 16 oz (454 g
Tilasin tätä ja otan kaksi teelusikallista päivässä.- lilluk
Ootko millasia tuloksia saanut? Kiinnostaa, kiinnostaa...
- tyytyväinen-olen
Olen nyt käyttänyt kaksi kuukautta kaksi teelusikallista aamulla ja illalla. Hiukset kasvaneet paremmin ja ystävien mielestä kasvojen rypyt vähentyneet.
Hillitsee ruokahalua.
N53 - Hiirukka1
Miten vaikuttaa yöuneen jos ottaa illalla tuota jauhetta ?
- tyytyväinen-olen
Hiirukka1 kirjoitti:
Miten vaikuttaa yöuneen jos ottaa illalla tuota jauhetta ?
En ole itse huomannut mitään erityistä yöuneen
- seirita
Mistä tilaat,koska meillä joka aine myydään erikseen?ois kiva tietää.
- UteliasUnto
Onko hullunlehmätautivapaata?
- Hiirukka1
seirita kirjoitti:
Mistä tilaat,koska meillä joka aine myydään erikseen?ois kiva tietää.
Tuotahan saa iHerbistä tilaamalla tai Kärkkäisen tavaratalosta ainakin löytyy.
- Pelokasko
UteliasUnto kirjoitti:
Onko hullunlehmätautivapaata?
Ei kai tässä oo liivatetta?
- Lilluk
Entä muut, käytättekö?
- Liisura123
Minä syön Skingain tabletteja. Kynnet ja hiukset kyllä kasvaa. Eikä ole enää mitään polvikipuja. Rypyistä en osaa oikein sanoa mitään, aina ollut muutenkin rasvainen iho kasvoissa. Tykkään.
- seirita
Mä olen käyttänyt ja tuon Espanjasta Collageno con magnesio,ja toista vielä parempaa ,se on Epa plus siinä collageeniä,hialurönicoa ja magnesiumia,mä ainakin uskon että on apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813192Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen843648Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952914Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361389Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2751374Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1511319Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151274Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141194- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205979