koulusta sekä äidinkieli, täysin turhia aineta. Ei jaksa seuraa niitä, sit halusin vielä biologian ja matikan pois, niitä ei tarvi mun uralla mihin haluan.
Musta tulee tutkija.
Tutkijahan tutkii ei tarvi ennakkotietoja, vaan tieto tulee siinä samalla.
Historia ja manttu pois
5
97
Vastaukset
- KenkkuOpe
Mietipä tarkkaan!
Jos olet oikeasti tuota mieltä, olet totaalisen typerä.
Jos taas luulet tekaisseesi nerokkaan trollin, olet äärimmäisen tyhmä ja lapsellinen reppana.
Kumpiko osui?- jfjljfflfllvvvvv
Opet pois koulusta. Tiedemiehet tilalle.
- KilttiOpettaja
Mitähän kouluissa opiskeltaisiin, jos ainevalinta toteutettaisiin sen mukaan, mitä oppilaat kulloinkin "jaksavat seurata" tai "tarvitsevat urallaan"?
- ammatinmukaanopinnot
Taideaineita, niistä tulee joskus ammatteja. Turhat aineet eivät innosta joten historia mitä sillä tkee jos ei ala histroloijaksi, tai matikka jos ei ala matemaatikoksi, tai luonnontiede jos ei halua olla biologi?
Kun jokainen saisi päättää mitä opiskelee menestys olisi kaikilla taattu.
- superlahjakas
Alat vaan piirtelemään. Et sinä koulua tarvitse, kun olet noin lahjakas. Minä olen monilahjakas ja voin tehdäämitä haluan. Kolme vuotiaana osasin jo kertaulut ja Japanin saaret ja nelivuotiaana ymmärsin miksi soditaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on677439- 717166
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1525886Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554788En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204119Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53780- 313407
- 373338
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris802823Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2062408