Oliko muita silminnäkijöitä tuolle isolle poliisioperaatiolle jota olin todistamassa tänään koivuhaassa.
Laskin noin 12 poliisia mellakkavarusteissa,7 poliisiautoa ja armeijan pasi-miehistökuljetusvaunun.
Ilmeisesti kaikki meni suunnitelmien mukaan kun mieshenkilö tuotiin käsi- ja jalkaraudoissa kantaen asunnosta ulos,paiskattiin transportterin perälle ja kiikutettiin paikalta.
Sen verran näin että pahvilaatikoita,erilaisia lippuja ja muutama 20 litran kanisteri oli poliiseilla kannossa asunnosta.
Ei sitä koskaan näköjään tiedä että kuka se naapuri on!
Laskin noin 12 poliisia mellakkavarusteissa,7 poliisiautoa ja armeijan pasi-miehistökuljetusvaunun.
Ilmeisesti kaikki meni suunnitelmien mukaan kun mieshenkilö tuotiin käsi- ja jalkaraudoissa kantaen asunnosta ulos,paiskattiin transportterin perälle ja kiikutettiin paikalta.
Sen verran näin että pahvilaatikoita,erilaisia lippuja ja muutama 20 litran kanisteri oli poliiseilla kannossa asunnosta.
Ei sitä koskaan näköjään tiedä että kuka se naapuri on!
Vastaukset 30
Vanhimmat
Lippuja ja bensakanistereita? Kuulostaa jonkin asteiselta mellakan suunnittelulta polttopulloja ja banderolleja varten.
– Ketään ei ole pidätetty Suomessa Italian jutussa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1447302631645.html
Italian mafia pelekää että isis vie huumemarkkinat siks ne säätää kulissi valtiossaan.
Juu aika vaikea on pidättää sellaista etsintäkuulutettua, joka on kuollut sodassa Lähi-idässä vuonna 2014.
Oliko "varmaatietoa"?
Sipilä kiitos
Sipilä on hyvin kiireinen mies eikä kerkeä ottamaan kiitoksiasi vastaan.
Paikalla koivuhaan mäyränkadulla oli iso ihmis joukkio tiannetta seuraamassa. Taisi jihadistilla olla kovat suunitelmat kuopata ainaskin koivuhaka. Varustus oli kovan tason työskentelyyn. Alueella on muutenkin tavattu isis järjestyneisyyttä kansaa muutama kappale varoituksen sanalla.....
Ei diessel kanisterista pommia saa kun typpilannote on luvan varaista. Turha pelko ja luulot pois.
Onko lisätietoja? Näin ihan vakavissaan mikä oli homman nimi, jos asiasta ei pian lue uutisissa niin kulttuurin rikastuminen tais olla lähellä.
Tahvoa vietiin taas!
Jihadisti lonkerot on nyt Suomessa,muutama Isis taistelija on rantautunut myös.
Jaa että ne on ruvennut virkistysjuoma kauppaan mukaan. Jaa että jihadisti lonkero otto lonkeron joukkoon. Rantojen miehillekkö ne niitä toimittaa.
Onko tästä nyt mitään faktaa? Itse kuulin, että olisi ollut yksi ambulanssi ja poliisiauto siellä päin missä seinään ammuskeltiin..
Minä kuulin että olisi ollut viisi helikopteria,kymmenen panssarivaunua, yksi atomipommi ja 1000 sotilasta.
MV kommentoi: Kaikkiin näihin tapauksiin ovat syyllisiä ne, jotka ovat rajat pitäneet auki kansalaisten vastustuksesta huolimatta. Pääsyyllinen on sisäministeri Petteri Orpo, joten huolestuneet vanhemmat: lähettäkää hänelle kiitoksenne suomalaisten turvallisuuden alasajosta, [email protected]
Mennä viikolla yx pizzerian työntekiä olis halunnu laittaa pankkitilille 200 000 euroa kun oli kuulemma isältään saanut kun oli käynyt kotonaan Irakissa. Se sano että Iraki on niin rikas maa että siellä se ei ole raha eikä mikään. Ihan tasku raha ja taskussaan se oli sen sieltä tuonut ja nyt sen olis pitänyt saada se tilille että saa vähän maksella laskuja. Mutta ei käy! sanottiin pankissa olis pitäny olla kuulemma jotain dokumenttejä että mistä raha on tullut eikä auttanut vaikka tämä pizzan paistaja pyysi saada paperin ja kynän. Hän olis tehnyt dokumentit siinä paikassa suit sait. No hän aikoi mennä Nordeaan kun OP pankin rasistit ei antanut laittaa rahaa tilille.
Jotenkin vain jäin ihmettelemään että miten kannattaa lähteä noin rikkaasta maasta tänne rasistiseen ja kylmään Suomeen. Vääräuskoisten sianlihan ahmioiden sekaan.
No ehkä se on se rakkaus pulskaan vaaleaverikköön.
Jos on noin rikas niin sehän juuri todistaa ettei ainakaan lähde elintason vuoksi Eurooppaan vaan todellisen kuolemanvaaran.Parempi elää köyhänä demokratiassa kuin rikkaana diktatuurissa.En minä ainakaan uskaltaisi lähteä täyteen ahdetulla kumiveneellä merta ylittämään muutenkuin hengenhädässä.
Tää kaveri osas kyllä jo melko hyvin Suomea on täytynyt tulla jo vuosia sitten tai sitten on kyllä melkonen kielinero. Voi olla että ne rahat ei ollutkaan Isiltä vaan ISISILTÄ.
Op pomo porko vapaamuurari natsi vastustaa muslimeja koska islam ei hyväksy rahanlainaamista korkoa vastaan. Jotain sellaista siinä täytyy olla rasismin takana.
Isis on kokkolan ja varsinki koivuhaan uhka. Jihadisteja iso joukkio tänään klo 19,45 palvelukeskuksen edessä jauho pussit kädessä, mitä lie pommi virityksiä tekivät. Raviradalla olivat isis henkiset olleet yhteis kuvauksissa mustalaisten kanssa mari sätkä huulella. Pommit vilisee ja suomi helisee
Jos niillä oli proteiinijauhetta pussissa joilla aikoivat hankkia räjähtäväävoimaa habaan? nehän kehu ne laihian puukottajat kuuluvansa isis joukkoon aikovat varmaan mättää yhdessä turpaan italianmafiaa kumartavia huumekauppiata ja vallata huumemarkkinat turkkilaisella kamalla.
älkää nyt pöpit ruvetko ihan suolesta suoltamaan juttuanne. Kiljupöntöt ne setä-siniset vei yn shittiä. te pölhöt lopettakaan se pelkojenne jakaminen ympärilleen.
Teorias on muuten hyvä mutta kiljupönttöjä saa samaan hintaan kun kanistereita 10€/25l Olisko ollu pontikkaa tai pirtua kun kuulemma joku on kalpeana viety kotoaan ja laitettu valkoinen liina päälle eli tappanu ihtensa johonkin metanoliviinaan tai miestä väkevämpään 99% pirtuun.
Kantoivat valkoiseen lakanaan peitettynä jihadistin viimeiselle matkalle.
Kalpeasta naamasta puhuttiin joten puhut siansaksa shaissee kuola lentäen, mieli kuohuen ja suu vaahdossa jostain muusta kun tuopillisesta olutta.
Jihadisteja tavattu isojärven nuorisotalon pihalla liikkuvat takana.
Mitä sie ahtisillin ahtaaja höriset!!!! Konii hepoo ja pollee siellä vain liikkuu ei mittään muuttaaaa!!!!! Heitänkö sut mereeen saat polskiaa merenjumala ahtin kanssaaa!!! Merestä voin sut vetää kuivilleee,,, muttaaa viinastaa en sua tenukeppiä kuiville saa!!!!!
Joko "hyvälle" vitsille saa nauraa?!
Kohta ne leikkaa täälläkin päitä poikki ja ampuu kuulat kalloon. Varokaa vaan.