Miten ne voi taipua noin ylöspäin ? Itseltä menee ainakin sormitaipeet sijoiltaan, jos koitan niitä noin taivuttaa.
Thaimaalaisten sormet
8
258
Vastaukset
- Anthropologiasuecica
Kyseessä ei ole yliliikkuvuus tai nikamavälilevyhäiriö, vaan rodullinen ominaisuus, jossa taipuvuus on kaukaasialaista ihmistä paljon laajempi.
Menkääpä kerran katsomaan Ranuan hillapoimintakisaa, niin näette, millaisista asennoista thait poimivat esittäessään showtaan.
Rodulliset ominaisuudet eivät ole mitään rasismia. Rodulla on vaikutusta ihmisten fyysiseen suorituskykyyn. Yhdysvalloissa, jossa afroamerikkalaiset muodostavat väestöstä noin 11 %, maan ammattilaisurheilijoista 60 % on afroamerikkalaisia. Sadan metrin juoksussa kymmenen sekunnin haamurajan on alittanut kaikkiaan 71 juoksijaa, joista syntyperältään irlantilais-australialaista Patrick Johnsonia ja valkoihoista ranskalaista Christophe Lemaitrea lukuun ottamatta kaikki ovat mustaihoisia.- RoinallaMitsujaIrtoo
71 kpl 10 sek alittajaa = 71 roinaajaa
Lemeetteri toki on ainoa, joka ei näytä käyneen putelilla päivittäin.
Näitähän WADA nyt selvittelee Venäjällä, Jamaicalla, Etiopiassa ja Keniassa. Joukosta puuttuu vain suurin syyllinen, NORJA
- neonufoja
Sormet eivät taivu samalla tavalla koko Mongolidisella rodulla. Tuo on enemmänkin Siamin alueen ihmisen ominaisuus.
Koko vanhakantainen rotuoppi joutuu jo roskakoriin ja kaipaa päivitystä. Me arjalaisethan olemme jo kadonneet. - justjjj
No mitä helvettiä alatte vauhkoamaan roduista. Ööö. Jokainen thainainen joutuu lapsena oppimaan alakoulussa perinteistä thaitanssia,jossa kädet ja sormet ovat mitä hassuimmissa ja vääntyneissä asennoissa.
- vainvääntämälläväkisin
Vaikka harrastat jiisippäät vuotta taitanssia, ei sun sormet taivu kuten thaiden, jollet olet taiden rakennetta perinyt.
- kehittämälläkehittyy
Liikkuvuutta voi harjoittaa, jopa ugri.
- Anonyymi00007
11 vuotta harjoitettu, ei mitään kehitystä.
- Anonyymi00008
Niistä kymmenen Thaimaassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792688- 1642519
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182197Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612073Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051428Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2251163Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931138Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073