Eikö näille saatana osaa hyysärit kertoa että suomessa pitää maksaa kun ottaa jotain huoltoasemalta?
Tosin olisihan se rasistiosta kieltää jotain kunniakansalaisilta, samaan aikaan kun vanhukset jonottaa ruokaa leipäjonoissa.
Vanhukset jotka maksaneet tähän maahan veronsa koko ikänsä jokaista penniä myöten!
http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/arabiaksi-viitasaaren-abcn-yossa/2171860
"Kaikki eivät ylipäätään ymmärrä, että Suomessa on maksettava kaikesta tavarasta. Ensimmäisten kävijäryöpyn jäljiltä pulla- ja voileipävitriini tyhjeni, vaikka kassa ei kilissyt."
Kuinka vitun tyhmiä nämä ihmiset on?
Irakissa siis saa ottaa ilmaiseksi minkä haluaa?
No ei saa!
ABC Viitasaari mamuille ilmaiset kahvit ja pullat.
15
365
Vastaukset
- rajatkiinni
Katselin a-studiota tänään ja oksensin. Tuollaisiako politiikkoja meillä on ollut edellisessä hallituksessa kuin ruotsalaisten joku eva tai mikä biudee ja vihreiden tummahiuksinen nainen. He eivät tajua mitään tästä maan tilanteesta.
Edellinen hallitus latasi Suomelle kaksinkertaisen määrän velkaa edellisiin hallituksiin verrattuna, siis 60 000 miljardia ekee tekivät lisää velkaa. Vielä puolustellaan maahanmuutajilla, tai pakolaisilla. Rajat pitää laittaa kiinni, sanoin sen jo kaksi kuukautta sitten, eikä nykyinenkään Suomen hallitus edes tajua asiaa.
Uskomatonta, miten pääministeri ylimielisesti antoi ylimääräisen kotinsa pakolaisille oksettavaa. Eikä kokoomuksella, persuilla ja keskustalla ole mitään antaa suomalaisille, hädänalaisessa tilanteessa eläville oman maan kansalaisille ei ole mitään annettavaa?????
Hallitukselta kaksinaamaista pelleilyä, todella kaksinaamaista. Terroristeja kyllä ja kaikenkarvaisia muslemeja tänne ängetään, mutta oman maan kansalaisista ei huolehdita. Zyskovitsi kokoomuksesta, on näiden pakolaisten ja muslimien tänne Suomeen vedättämisen aloittanut, yhteiskunnan ja veronmaksajien tuilla elelevä politiikko, hyi olkoon.- LautakasaMatti
Vai että 60 000 miljardia. Hahhahhahhaa! Perseestäs taisit repiä kyseisen luvun, pässi!
- töllölä
Nytpä tuo ranskassa nähtii mihin murjaanien tulo johtaa. Millonka pamahtaa meillä varma että ei tarvi kauaa ootella. Mutta eilen se a-stdio. se bidee on kyllä täys ääliö. Tuommosia kansaedustajia jotka ei ymmärrä tosiasioista yhtään. Ja se viherhoopo toinen.
- typeräabc
Typerä Viitasaaren abc. Muualla pistetään ovet kiinni kun matubussit ovat tulossa. On nääs opittu jo ettei paskasakkia pidä päästää edes sisälle. Tyhmyydestä aina sakotetaan.
- onkersa
- Noin ne "vihreät kaalinsyöjät" kerskailee vasikkaparan selkänahasta tehdyillä kengillä. Osaisi edes nousukasedustaja hävetä saavutuksellaan, KSML:n sivulla muun muassa kommentoitiin.
Helsingin Sanomat puolestaan julkaisi pakinan, jossa huomautettiin, miten Aalto "ei pelkää elitismin leimaa". Aalto lisäsi kuvan kirjoituksesta Facebook-sivulleen sunnuntai-iltana, kera pitkän kirjoituksen.
- valitkaa_häntäpäästä
Hyväveli-järjestelmä antoi taas yhdelle sisarelle töitä! Miksi Viitasaarella ei palkata asiamukaisen koulutuksen/ kokemuksen omaavia henkilöitä virkoihin? Miksi paikkoja ei laiteta yleiseen hakuun? Ihmetyttää, kuinka härskisti sitä Viitasaarelainen "Sulle-Mulle järjestelmä" käyttää yhteiskuntaa hyväksi!!!
- kissakävelee
Aiheen vierestä minuakin ihmetyttää, miten Kuntarekryssä ei useinkaan näe ilmoituksia tiettyihin hommiin kaupungilla. Saati nyt mol.fi:ssa tai muualla. Milloin Viitasaaren kaupunki on viimeksi hakenut toimistopuolelle töihin ketään? Voisi kuvitella että sieltä porukka jää eläkkeelle tai muuttaa pois jne. Ja nuoria otetaan suhteilla, kun vanhemmat tai muut tutut siellä töissä. Niin se köyhyys saadaan sitten periytymään kun näppärät virat annetaan tutuille eikä laiteta edes yleiseen hakuun.
Suhteilla edesautetaan kuntien ja valtion korruptiota joka on sangen suuressa mittakaavassa Suomessa, suhteilla saadut työt kun usein vaikuttavat niihin päätöksienkin tekoon. (Eikä muuten voi olettaa että jos joku antaa töitä kaveriperusteella, että olisi muutenkaan kykenevä tekemään järkeviä päätöksiä.) - korruptoitunut-Vts
Niinhän se näyttäisi olevan, että kun isä on saanut keploteltua itsensä merkittävään asemaan kaupungintalolla, niin lapsiakin otetaan töihin ilman että paikkoja laitettaisiin yleiseen hakuun.
- VainViitasaarellaNäin
Isänsä ansioilla näytti eräskin poju päässeen kaupungin huippuvirkaan töihin. On se kyllä suoranainen ihme ja tuskin muualla tulisi edes mitenkään kuuloonkaan, että joku keltanokka ja osaamisen suhteen vihreä saa ensimäisen työpaikkansa kaupungilta vaikka osaamista ei ole juurikaan miltään elämänalalta .
- loista-ei-järjenvalo
"Ottakee vaan paremminnii sieltä häntäpiästä, jotta taso säilyy" Hyvin ja osuvasti sanottu!
- abcdcba
Viitasaaren ABC rikkoo tupakkalakia. Viitasaarenkunta ei hoida valvontatehtäviään.
- dghj
Jos ei maksa asumisesta, niin pitääkö syömisestä maksaa?
- ministeristason.edut
Luonnollisestikaan ei!
- Sanasepotesille
Vai että pitäs valita paremminnii sieltä häntäpiästä, että taso säilys! Tarjoaisin konjakit ku tietäisin kuka on osannu sanoa noin osuvasti?
- Anardo
https://www.facebook.com/groups/114311111913455/?fref=nf
RASMUS – valtakunnallinen rasismin vastainen ryhmä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697