Yli 100 kuollut ääriainesten tekemissä iskuissa Pariisissa.
Hyvin valitettavaa mutta terroristit ovat raukkamaisia heille ei ole mikään pyhää.
Keitä nämä olivat heistä ei ole tietoa vielä, nyt kannattaa muistaa nämä ei ole pakolaisia vaikka heidän joukossa saattaa kulkeutua keitä tahansa.
Pakolaiset, todelliset, ovat paenneet näitä ääriterroreita turha lietsonta on aiheetonta.
Surullista kuultavaa myötätuntoa sinne Pariisiin demokratia voittaa pahan aina surun keskelläkin.
Hyvin valitettavaa mutta terroristit ovat raukkamaisia heille ei ole mikään pyhää.
Keitä nämä olivat heistä ei ole tietoa vielä, nyt kannattaa muistaa nämä ei ole pakolaisia vaikka heidän joukossa saattaa kulkeutua keitä tahansa.
Pakolaiset, todelliset, ovat paenneet näitä ääriterroreita turha lietsonta on aiheetonta.
Surullista kuultavaa myötätuntoa sinne Pariisiin demokratia voittaa pahan aina surun keskelläkin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eivätköhän huonot uutiset löydy muutenkin, tänne kirjoittelematta. Mitähän Pariisin demokratiakaan tähän kuuluu, hyvä kun löytyis tuota myötätuntoa edes omaan maahan.
Sinisilmäiset eurooppalaiset päättäjät eivät ymmärrä että muslimit valehtelee röyhkeästi ja surutta.
Eurooppalaisissa moskeijoissa vaaditaan muslimeilta Isisi rahoitusta sekä nuoria lähtemään taisteluihin mukaan.
Suomen muslimit lähettää valtavia kelaperäisiä rahasummia tukemaan Isisin toimintaa.
Demokratia on muslimien kirosana, silti he tulevat loisimaa tämän kustannuksella tarkoituksenaan tuhota se.
Isis on kaikkien muslimien unelma valtio, miksi heitä ei heti lähetetä sinne, vaan annetaan täällä harjoittaa tehdä terroriaan.
Muslimit ei ehkä ihmisinä välttämättä ole niin huonoja, mutta heidän läpeensä mätä ja rasistinen uskontonsa tekee heistä murhaajia.
Koraani edustaa äärimmäistä rasismia ja se olisi ehdottomasti lailla kiellettävä.
Rasismi on vakava asia.
Muslimi väestön mukaan Suomessa asuva valkoinen roskaväki on tuhottava ja tilalle rakennettava parempi Isis-tyyppistä muslimiuskoon perustuva valtio.
On ihan oikein että alempiarvoisen valkoisen roskaväen on velvollisuus on elättää ja ruokkia ylempää muslimiväestöä.
Valkoinen nainen edustaa muslimeille väljäperäistä huoraa joka jakaa tavaraan kuin sähkösanomaa, hän on eläin jota kyllä joskus voi polkaista mutta kuitenkin loppujen lopuksi hänet on hävitettävä maan pinnalta.
Missään tapauksessa heidän tyttärensä veri ei saa sotkeutua alempiarvoiseen valkoiseen roskaväkeen, mieluummin he tappavat tyttönsä kun antavat sen vaimoksi vähempiarvoiselle valkoiselle miehelle.
Tässä esimerkki äärimmäisestä rasismista.
Terrorijärjestöt eivät lajittele, näytösluontoisesti esitetään raakoja tekoja.
Miten joku täälläkin nakkelee ylimielistä opastusta keskittyä omaan maahan, elämme maailmassa johon kuuluu terroteot ja ne voivat koskettaa meitäkin.
Onko joku paremmin perillä mitä nuo järjestäytyneet murhaajat hakee teoillaan, onko pelottelua vain pitääkö kaikkien alkaa terroristeiksi.
No niin lisää vaan näitä mamuja ja rajat auki. Näin näitä vittu tulee kun rajat vuotaa kun seulat. Sais posahtaa suomessakin niin mää tiiä sitten nämä urpot jotain tajuavat. Iltalehden sivuillakin joku itamaan tietäjä kirjoitti oiken pitkän luvun että ei ole mitään viiteitä että terroristeja tulee mamujen matkassa. Mikään ole vittu parenpi keino soluttautua kun rajat vuotaa ja viitotaan että tänne vaan vaikka ei ole papereitakaa.
Eivät asiat ainakaan suunsoitoilla parane!
Ei ihme. Olihan kyseessä perjantai ja 13. päivä.
Järki sanoo, että suurin osa maailmalle paenneista pakolaisista on rauhallisia, arkisia ihmisiä, joiden elämän sisältö on perhe, työ ja koti ja suku.
Kos näiltä pakolaisilta kysyy, mitä he toivovat, suurin osa vastaa, että rauhaa kotimaahan ja paluuta kotiin. Harva haluaa tappaa kristittyjä kommandopipo päässä.
Nyt on varmasti monilla pakolaisilla kauhu sydämessä, koska on helppo ymmärtää, että jokainen muslimi joutuu nyt epäillyksi ja maksumieheksi Isisin terrorityön vuoksi. Nyt toivotaan malttia kaikilta.
Täysin samaa mieltä työntämällä syyn pakolaisten niskaan kuvastaa järjen köyhyyttä. En hyväksy pakolaisuutta mutta jos ovat olosuhteiden vankeja ei se ole heidän syy.
Tuon terrorityön suunnittelu ja toteutus maksoivat ehkä paljon rahaa. Jos Isis on ko. iskun tekijä kuten on ilmoittanut, rahaa järjestöllä on monia miljardeja.
Se omistaa öljyjalostusteollisuutta ja monia pankkejakin.