Luiskien tasausta ym.

Tasauskauhoista kokemuksia. Kone on 23 tonninen tela, onko kauhan leveys 2,5 m vai 3 m sellannen täytys hankkia, mutta lähinnä kiinnostaa, onko 3 m liian leveä. Onko peräosan oltava pyöreä, vaiko jyrkkä kulma. Laittakaahan mielipiteitä myös kauhan mallista ja merkistä.
3309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä 2,5 leveä on maksimi, mitä enkoni kestää. Kestääkö sitäkään.
Eipä sillä ylileveällä kauhalla mitään pysty kaivamaan. Maksaa kuitenkin useita tonneja.
Itsellä kallistuva 140 leveä luiskakauha. Sillä on kätevä tehdä lähes kaikki työt.

Äänestä

Itsellä 3,5 metrinen kauha 30 tonnisessa. Mursketta levittää 400 tonnia tunnissa aikas kivuttomasti.

Äänestä

Eipä 3 metrisellä pysty kaivamaan juuri missään. 1,8 metrinen on maksimi leveys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PelimerkkiErkki kirjoitti:

Tasauskauhoista kokemuksia. Kone on 23 tonninen tela, onko kauhan leveys 2,5 m vai 3 m sellannen täytys hankkia, mutta lähinnä kiinnostaa, onko 3 m liian leveä. Onko peräosan oltava pyöreä, vaiko jyrkkä kulma. Laittakaahan mielipiteitä myös kauhan mallista ja merkistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu