mietin että miksi kukaan ostaa esim Volkkarin tai Skodan. Ei kai semmosta osteta muusta syystä kuin, että ei ole vain rahaa parempaan ja laadukkaampaan biiliin? Itse katson mun Volvon ratista aika volkkarikuskeja säälien. Jos avaatte ikkunan niin voin nakata vähän paahtoleipää sisään.
Volkkari kuskit köyhiä?
Volvovovomies
852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitä huonoa köyhyydessä on. Ja todella köyhällä ei oo muuta, kuin rahaa.
Minusta volvot on säälittävä tekele jäljitellä Premium luokan autoja, niiden kuskeista en tiedä, jos sinusta tekee volvo kuskin stereotypian, niin mieluummin sitten taloudellisesti köyhä...
Mä olen sen verran pihi, että ajelen halvasti ylläpidettävällä pihtarikärryllä. Volkkarilla. Voisin ostaa enemmän kuluttavan ja vähän ökymmänkin Bemun tai vast. Panen nekin rahat osakkeisiin ja uskon, että tuottavat siten enemmän.
Älä heitä paahtoleipää, tää VW ei ole ihan niin KUUMA, että leipä paahtuisi.
Klassikko vastaus, "sijoitan osakkeisiin". Todella hauska heitto amispojalta joka asuu kotonaan tai tyttisystävän luukussa.
Väärin. Jos on köyhä, niin kyllä ne autot on yleensä muuta kun uusia Volkkareita. Taannoin itsekin opiskelijana ajelin aina käytetyllä autolla, sellaisia parin tonnin ritsojahan ne oli, mutta köyhälle sopivia ja piäivittäiset asiat tuli hoidettua ilman tielle jäämistä. Nykyisin ei onneksi tarvitse enää autoista tinkiä.
Eräs vanhempi ikänsä automyyjänä ollut henkilö kertoi "köyhyydestä".
Paras ja luotettavin asiakas on ihan arkivaatteissa oleva paljon
kyselevä henkilö, ja nämä ostavat useasti auton käteisellä. Huonoimmat
kokemukset on ostajista jotka tulevat hyvin pukeutuneina kaiken
mukamas tietävinä, ylimielisiltä näytellen rikasta, koko Euroopan
omistavina ja vähän Aasiaakin. Nämä ostavat yleensä osamaksulla ja
kauppa tyssää loppuvaiheessa kuitenkin maksunongelmiin.
Käykää joskus jossain pankkien järjestämille sijoitustilaisuukssa ja
katsokaa osanottajien pukeutumista, puku henkilöt on pieni vähemmistö.
Varakkaat ihmiset ei suolipalstalle alennu varakkuuttaan ylistämään ja muita haukkumaan köyhiksi. Kyllä ne on näitä jalat tukevasti ilmassa olevia, jotka kuvittelevat olevansa varakkaita, mutta todellisuudessa kaikki on velkana. Näyttämisen tarve on kaikkein päällimmäisenä,vaikka ei tajua että vekaa ollaan näyttämässä jonka arvo alenee nopeammin kuin velka. Tyhmimmät kuvittelevat vielä että on ansainnut jotain kateutta. Ainakin toivoo sitä.
Wv kuskit köyhiä tai rikkaita , mitä sen on väliä.
Pääasia on, ettei ole järjenköyhiä, kuten aloittaja.
Olen pahoillani jos pahoitin mielenne :( Ei ollut oikeasti tarkoitus. Mietin tätä näin joulun alla hyväntekeväisyyden kannalta. Jos volkkari siis ostetaan jostain muista syistä, ei taida olla tarvetta auttaa.