Kyllä kannattaa murhailla

hyväbisnes

2

158

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Murhattuovattuloa

      Nyt sitten tää Ranskan verilöyly.

      Olihan se ihan kauheaa!

      Mutta nyt tää ylenpalttinen jahkailu. TV 2 lähettää koko päivän ohjelmaa, missä haastatellaan milloin ketäkin ja kysellään että miltä tuntuu ja että mitä on tapahtunut.
      Yksi toimittaja on palkattu pelkästään tätä varten. Soitellaan ja lähetetään kuvia ja filmejä ja haastatteluita.
      Ei oo varmaan halpaa touhua. Ja entäs jatkossa kirjat, joita kirjoitellaan ja joka vuosi ja puolivuosi lähetetään muisto-ohjelmia. Lehtien painosluvut nousee ja reporttereille tulee lisää liksaa.

      Ihmiset istuu päiväkaudet TV:n ja internetin äärellä ja seuraa tilannetta. (Ihan kuin auttaisi jotenkin muka).

      Voisi rajoittaa tätä tietoa, ei oo pakko pyörittää ympäripäivistä tiedotusta sataan kertaa samaa asiaa.

      Minkä verran saisi kouluja, sairaaloita yms rakennettua näilläkin rahoilla.

      Kun tää ylenpalttinen tiedotus ei auta kummiskaan mitään enää asialle.

      Tietysti tietysti on ollut kauheaa, mutta tää länsimainen liiallinen informointi!

    • huonoTulevaisuus

      No näillä uutisilla yritetään kautta rantain vihjailla todellisesta vaarasta mikä uhkaa suomeakin. Mutta senhän vain ymmärtää ne jotka osaa ajatella ja lukea rivien välistä kun kukaan ei uskalla puhua rasismin pelossa asioita niin kuin ne on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      125
      1145
    2. 67
      1035
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      93
      823
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      77
      753
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      716
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      38
      686
    7. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      624
    8. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      582
    9. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      508
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      467
    Aihe