Millaisia kokemuksia Avensiksen sähköseisontajarrusta?
Avensis ja sähköinen seisontajarru
seniori1
92848
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hyvin toimii niin kuin kaikki muutkin laadukkaasti valmistetussa autossa. Tarvittaessa voi käyttää automaattina tai manuaalina.
Ei kuullosta lainakaan Toyotalta.
Sähköinen kässäri on kädestä,Käyttöpainake on aivan väärässä paikassa.Edellinen auto oli parilitrainan CVT Ave jossa ei kässäriä tullu juuri käytettyä juuri sen kytkimen napin paikan takia.Onneksi nykyautosani on perintrinteinen kässäri omalla paikalla RAV4
Jos on CVT,niin miksi pitäisi käyttää käsijarrua? Sähköinen käsijarru merkistä riippumatta on syvältä jostakin. Luultavasti jälkimarkkinointi on ainoa joka hyötyy kun auto vanhenee ja pärnänen. Yhtä älytön keksintö kuin sähköinen takaluukku.
Sähköinen takaluukku on JESSS
Ihanan kallista korjata.
Tosin Toyotan omistajalla on siihen varaa.
Tuossa linkissä kokemuksia. Pitkä keskustelu, mutta kannattaa lukea kokonaan. Ei pelkkää auringonpaistetta ole Toyotassa. Tyyppivikana käyttölaitteen vesivuoto, joka aiheuttaa kalliin (remontin yli 2000€). Joissakin muissa merkeissä täysin ongelmattomia ja älykkäämmin toimivia.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/11980737/avensis-kasijarru
Täy susi koko sähköhärpäke itellä temppuillut kanssa jäi jarru laahaa ja viku kuin tapettava sika tojossa susiviritys muilla merkillä pelaa kunnolla.. Oli viime en tojonpaska jossa sähköinen kässäri. Naapurilla yli kahentonnin remppa sähkökässärin takia ei jessus kyllä menee tojonpaska vaihtoon!!!
Voi kak 💩