Yamaha XVS 1300 Custom

Joukke

20 vuotta Yamahoja ja vaihto mielessä Jammu XVS 1300 Customiin ja olisko kenelläkään kokemuksia hyvistä ja huonoista puolista tästä pari vuotta myynnissä olevasta pyörästä...kiitos

5

1397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teukka332

      Edellinen malli, XVS 1300A, on ollut varsin hauska peli yleisajossa. Kääntyy helposti vaikka painoa on. Äänet maltilliset. Moottori ja vaihteisto toimii hyvin yhteen. Astinlaudat jääneet pois uudesta mallista, joka on makuasia. Tehoa löytyy sen verran että ei jää jalkoihin mutta uskaltaa avata kaasun täysin auki. Laitteessa ei ole ollut yhtään vikaa 40tkm aikana.

      Uusi malli on modernimman näköinen nyt, mutta lieneekö muutaman vuoden päästä vanhanaikainen..

    • tahtijamaha

      ei ole ollut suosittu malli , tuntuu melkoisen "yläpainoiselta" painopisteensä suhteen vastaaviin verraten,muotoilultaan tasamatala pötkylä joka ei vakuuttanut millään saralla. Harha-askel jammulta !

    • Veltsu12

      Vai yläpainoinen. Ei toki. Kokeilepa vaikka Honda Crosstourer 1200 X. Tiedät sen jälkeen mitä on yläpainoinen.

    • Anonyymi

      Täällä kommentoitu Yamaha XVS 1300 A midnight Star:a, joka eroaa Yamaha XVS 1300 Customista (Amerikan maalla kulkee myös nimellä Stryker). Näistä A Midnight Star on malliltaan enemmän klassinen moorroripyörä, kun taas Custom on erinäköinen mm. eturengas kapeampi kuin takarengas ja olemukseltaan vähän ehkä sporttisempi. Itse arvosteluja netin syövereistä penkoneena ja videoiden perusteella, juurikin tuo Custom malli on saanut paljon kehuja...edelleen.

      Jokainen voi omalla tahollaan tehdä sitten omat vertailunsa, mutta pointtini on, että näitä malleja 1300 XVS:stä on tosiaan kaksi: A Midnight Star (Klassinen floorboardeilla, jne.) ja CU (Custom aka Stryker).

    • Anonyymi

      Mulla oli viikon päivät stari eikä ollu kummonen , vaihdoin hetimiten isompaan kawan customiin joka on mielestäni parempi ajollisesti ja näöllisesti , kawalla menty nyt jo 7vuotta ongelmitta ja on ison pyörän tuntuinen jammuun verrattuna .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      163
      7322
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4218
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      3728
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      147
      3210
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2966
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      49
      2559
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2356
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      273
      2049
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      2005
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1906
    Aihe