Hammaslääkäri kokemuksia?

Hammaspeikko

Olisko antaa vinkkiä Heinolan hammaslääkäreistä, joilla hinnan ja ammattitaidon suhde on kohdillaan? Toiselta paikkakunnalta on hieman huonoja kokemuksia. Kunnallisen hoitojonotusajat taitaa olla aika pitkät täälläkin?

33

8775

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eioleei

      Ei ole.

    • Rooman

      Maarit Laitinen on mun mielestä asiallinen.

      • Anonyymi

        👍🏻👍🏻


      • Anonyymi00039

        ❤️❤️❤️


    • Hyväon

      Ilkka Tähkäpää

      • Anonyymi00038

        🥰🥰🥰


    • Hammaspeikko

      Kiitos vinkeistä

      • sukka.märkänä

        Käyn julkisella, reumantiellä.
        Asian vierestä; Ihmettelin ettei henklökunta puuttunut ulkolaisen perheen menettelyyn jossa kenkien päälle laitetaan muovisuojat tai heitetään kengät pois, vaikka pyysin neuvomaan menettelyä , "voi pitää kengät jos ovat kuivat". MITÄ,kaikki "kotimaiset" oli sukkasillaan tai suojat kenkien päällä, heidän ei tarvitse tässäkään asiassa toimia "maan tavalla"


      • Anonyymi
        sukka.märkänä kirjoitti:

        Käyn julkisella, reumantiellä.
        Asian vierestä; Ihmettelin ettei henklökunta puuttunut ulkolaisen perheen menettelyyn jossa kenkien päälle laitetaan muovisuojat tai heitetään kengät pois, vaikka pyysin neuvomaan menettelyä , "voi pitää kengät jos ovat kuivat". MITÄ,kaikki "kotimaiset" oli sukkasillaan tai suojat kenkien päällä, heidän ei tarvitse tässäkään asiassa toimia "maan tavalla"

        Ei kannata ei pysy paikat kiinni.


    • Hammaskeijukainen

      Timo Nieminen.
      Ei ehkä kannata mennä Oraliin.

      • EiKannataEi

        Anaali on parempi!


      • Hyvä-hammaslääkäri

        Ehkä kannattais lukea muutakin kuin täällä kirjoittelua.
        Nimittäin, siis jos et tiedä, niin hammaslääkäriasema Oral, on ihan totisinta totta.
        Tuota kirjoittamaasi asemaa en tiedä olevan olemassa hammaslääkäriasemana.

        Siitä puhe mistä puute, vai miten se nyt menikään


      • Anonyymi

        En tosiaan uskalla suositella.


      • Anonyymi

        timo on ok


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        timo on ok

        timpalle suositukset!


      • Anonyymi

        👏🏻👏🏻


    • numeroykkönenon

      Monen hammaslääkärin hoidossa olen ollut, paras on ollut Timo Nieminen. Nopea, helläkätinen ja paikat pysyy.

    • Huono.Oral

      Oral hammaslääkärit on ainakin huono. Tekevät tai ainakin laskuttavat paljon ylimääräistä.

      • pentuperkkele

        Hammaslääkärissä munakarvojen ajelua? Etkö lapsukainen ole viellä ollut bilsan tunnilla. Kysyppä isältäs kummassa päässä ihmisellä on munakarvat ylä- vai alapäässä. Tiijät sitten kun ne alkaa sullekin kasvaa.


    • Hammaspeikko

      Palaan lähtöruutuun; tuli käytyä Maaritilla ja voin suositella sekä laadun että hinnan suhteen.
      Hesassa käytin Oralia, oli kalliimpaa ja "inhimillisen" mokan vuoksi menetin yhden hampaan.
      Nyt kelpaa taas hymyillä :-D vaikkapa tuolle sheivausosastolle

    • Kulmahampaat

      Maarit on minunkin suosikki.

    • Pelkuri232

      Timo Niemistä suosittelen

      • Anonyymi

        timo on hyvä!


    • Ompatosikivaa

      Käykää hammaslääkärisssä potinumero 19700,ette ainakaan entisillä hampaillanne hymyile. Seon puudutus ja suurimmat pihdit mitä löytyy,sanovat niinku mulle ettetpä ole heti täällä takasi,ja pidän itseäni ihan siistinä hyvin toimeentulevana mutta ei sinne kylälle enää.Nm. en kerennyt estää kun juoni paljastui kun hammas,valkoinen sellainen halkesi rusahtaen,siitä yli puoli tuntia kaks eukkoa vänkäsi kun oli tiukassa ja hammas katosi jonnekkin kun pyysin sitä itselleni todisteeksi käräjä salille,ei löytynyny ei.Kyllä v,,,,taa,ehjä hammas!

      • Tiedettävaitaikuutta

        > hammas katosi jonnekkin kun pyysin sitä itselleni....

        Siellähän pitäisi toteuttaa sitä aina toisteltua TIEDETTÄ, mutta usein taitaa mennä paremminkin taikuuden puolelle?


    • JukkaY

      Ilkka Tähkäpää tosi hyvä,suosittelen.Olen käynyt hänen hoidossaan 30v.Aina on kaikki pelannut loistavasti.

    • Porari

      Kävin kerran Tähkäpäällä 1990-luvulla. Se oli eka ja viimeinen kerta.

    • Anonyymi

      Tiedän erään oikein hyvän, mutta ruuhkan välttämiseksi en kerro kenestä on kyse...

      • Anonyymi

        No kerro nyt kuitenkin, lupaan en aiheuta ruuhkaa.


    • Anonyymi

      Heinolan hammashoitolan hoitotuoleista jää voimakas kemikaalin hajuinen myrkky vaateisiin mikä ei lähde kahdessakaan pesussa vaatteesta.
      Allergisten kauhu paikka.

      • Anonyymi

        Kertokaa tämän päivän mielipide ,mikä on heinolan paras ja luotettavin hammaslääkäri ,ei mitään provosointia sitten .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kertokaa tämän päivän mielipide ,mikä on heinolan paras ja luotettavin hammaslääkäri ,ei mitään provosointia sitten .

        timo nieminen !


      • Anonyymi00037
        Anonyymi kirjoitti:

        timo nieminen !

        nieminen timo!


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2643
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      103
      1799
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1545
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      17
      1247
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      23
      1070
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      983
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      48
      970
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      95
      958
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      121
      941
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      339
      839
    Aihe