mitä on tapahtumassa kangaslammella jva?

jyväskylän kaupunki on myymässä/myynyt kulottajantietä kerrostaloja ilmeisesti sioittajille.??asukkaiden sähköpostiin tullut ilmotus että tehtävä uusi asumistuki hakemus toiseen asuntoon.jvalta sanotaan että talo on myynnissä..mikä peli tämä oikein on ettei jva kerro asukkaille missä mennään??onko näistä taloista tulossa tosiaan pakolaiskeskuksia?mitä tapahtuu kun tulee mamuja asumaan ja suomen kansalaiset ajetaan pois?onko tosiaan sillain että kansalaiset ei enään ole missään arvossa??
13153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Luultavasti kuitenkin myynyt sijoittajille! Noille kulmille tosiaankin kaavaillaan monikansallista asujamistoa, toiset maksavat itse vuokransa, toisten maksaa sossu ja nokinaamojen valtio. Se on sitä yhdenvertaisuutta.

Äänestä

Itse muutin aikoinaan jva:n kämppään sitten ne talot osti innoteam vähän ajan päästä kyseisen firma möi talot jhs kiinteistölle ja jhs kiinteistöltä tämän mun kämpän osti yksityinen sijoittaja jolla ollu kolme vuotta vuokralla eipä sen kummempaa ei ole tarvinnu muuttaa minnekään ja tuskin tarviikaan

Äänestä

PARTALAPSET NIIHIN PÄÄSEE ASUMAAN, JA VERONMAKSAJA MAKSAA,NIIN KAUAN KUIN HENKI PIHISEE! KIITOS SIPILÄ JA KUMPPANIT,HYVÄSTI SUOMI !

Äänestä

Mistä kulottajantien asunnosta on kyse? 1&4 taitaa olla ainakin jva-asuntoja tai oli?

Mitähän kaikkea se jva myy? halmekadun talot on kuulemma jo myyty ja pupuhuhdasta myös joku talo.

Äänestä

Itellä nous vuokra 350e. Pakko muuttaa muualle

Äänestä
  • Kerroppa missä tuommoinen korotus ropsahti :D

    Äänestä

Missä talossa noin paljon nousi vuokra?

Äänestä

No ei hitossa kerralla vuokra nouse noin paljon itse olen nykyisessä kämpässä asunu kohta kuusi vuotta ja vuokra noussu sinä aikana 50.e.laskepa uudelleen

Äänestä

15% max korotus

Äänestä

Yksinkertaista maailma on ylikansoitunut ja suomalaiset joutuvat kärsimään.

Äänestä

Kulottajantie 1 ja 4 on kyse.eikö jva pitäisi ilmottaa asukkaille että ovat myynneet ja vaihtuu vuokranantaja?

Äänestä

Vielä ovat jva asunnot sivulla nuo kulottajantien talot..

Äänestä

Vuokralaiset VKL ry on valtakunnallinen vuokralaisten edunvalvoja.
Tarjoamme vuokra-asumiseen liittyvää asiantuntijapalvelua, neuvontaa ja koulutusta sekä jäsenillemme että muille vuokra-asumisesta kiinnostuneille.
Aluetoimisto on myös Jyväskylässä. Ottakaa epäselvissä tapauksissa rohkeasti yhteyttä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietteliä kirjoitti:

jyväskylän kaupunki on myymässä/myynyt kulottajantietä kerrostaloja ilmeisesti sioittajille.??asukkaiden sähköpostiin tullut ilmotus että tehtävä uusi asumistuki hakemus toiseen asuntoon.jvalta sanotaan että talo on myynnissä..mikä peli tämä oikein on ettei jva kerro asukkaille missä mennään??onko näistä taloista tulossa tosiaan pakolaiskeskuksia?mitä tapahtuu kun tulee mamuja asumaan ja suomen kansalaiset ajetaan pois?onko tosiaan sillain että kansalaiset ei enään ole missään arvossa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu