jyväskylän kaupunki on myymässä/myynyt kulottajantietä kerrostaloja ilmeisesti sioittajille.??asukkaiden sähköpostiin tullut ilmotus että tehtävä uusi asumistuki hakemus toiseen asuntoon.jvalta sanotaan että talo on myynnissä..mikä peli tämä oikein on ettei jva kerro asukkaille missä mennään??onko näistä taloista tulossa tosiaan pakolaiskeskuksia?mitä tapahtuu kun tulee mamuja asumaan ja suomen kansalaiset ajetaan pois?onko tosiaan sillain että kansalaiset ei enään ole missään arvossa??
mitä on tapahtumassa kangaslammella jva?
mietteliä
13153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Luultavasti kuitenkin myynyt sijoittajille! Noille kulmille tosiaankin kaavaillaan monikansallista asujamistoa, toiset maksavat itse vuokransa, toisten maksaa sossu ja nokinaamojen valtio. Se on sitä yhdenvertaisuutta.
Itse muutin aikoinaan jva:n kämppään sitten ne talot osti innoteam vähän ajan päästä kyseisen firma möi talot jhs kiinteistölle ja jhs kiinteistöltä tämän mun kämpän osti yksityinen sijoittaja jolla ollu kolme vuotta vuokralla eipä sen kummempaa ei ole tarvinnu muuttaa minnekään ja tuskin tarviikaan
PARTALAPSET NIIHIN PÄÄSEE ASUMAAN, JA VERONMAKSAJA MAKSAA,NIIN KAUAN KUIN HENKI PIHISEE! KIITOS SIPILÄ JA KUMPPANIT,HYVÄSTI SUOMI !
Mistä kulottajantien asunnosta on kyse? 1&4 taitaa olla ainakin jva-asuntoja tai oli?
Mitähän kaikkea se jva myy? halmekadun talot on kuulemma jo myyty ja pupuhuhdasta myös joku talo.
Itellä nous vuokra 350e. Pakko muuttaa muualle
Kerroppa missä tuommoinen korotus ropsahti :D
Missä talossa noin paljon nousi vuokra?
No ei hitossa kerralla vuokra nouse noin paljon itse olen nykyisessä kämpässä asunu kohta kuusi vuotta ja vuokra noussu sinä aikana 50.e.laskepa uudelleen
15% max korotus
Yksinkertaista maailma on ylikansoitunut ja suomalaiset joutuvat kärsimään.
Kulottajantie 1 ja 4 on kyse.eikö jva pitäisi ilmottaa asukkaille että ovat myynneet ja vaihtuu vuokranantaja?
Vielä ovat jva asunnot sivulla nuo kulottajantien talot..
Vuokralaiset VKL ry on valtakunnallinen vuokralaisten edunvalvoja.
Tarjoamme vuokra-asumiseen liittyvää asiantuntijapalvelua, neuvontaa ja koulutusta sekä jäsenillemme että muille vuokra-asumisesta kiinnostuneille.
Aluetoimisto on myös Jyväskylässä. Ottakaa epäselvissä tapauksissa rohkeasti yhteyttä.