Liput CSA:lta, lennon operoi Finnair, check-in?

Tehdäänkö otsikon tilanteessa mobiili-check-in CSA:n vai Finnairin sovelluksella/sivustolla?

Oma arvaus on CSA, koska lennon ref.nro ei ole Finnairin "kaavan" mukainen. Vai pystyykö mobiilisti edes tekemään checkkausta?

Olisin kovasti kiitollinen, jos joku osaisi vastata.
2136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyrkkisääntönä check-in tehdään aina sille yhtiölle, joka operoi ensimmäisen lennon. Ja code-share lentojen ollessa kyseessä, usein erilaiset mobiili- tai online-checkinit eivät toimi. Poikkeuksiakin on. Viime kädessä kokeilemalla selviää.

Äänestä

Kiitoksia vaan, eiköhän tuo sitten selviä aikaanaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pragueen kirjoitti:

Tehdäänkö otsikon tilanteessa mobiili-check-in CSA:n vai Finnairin sovelluksella/sivustolla?

Oma arvaus on CSA, koska lennon ref.nro ei ole Finnairin "kaavan" mukainen. Vai pystyykö mobiilisti edes tekemään checkkausta?

Olisin kovasti kiitollinen, jos joku osaisi vastata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu