Gt-R Nissani?

haluuhaluuhaluu

Onko semmosen omisajia Suomess?

23

575

    Vastaukset 23

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • autovaiomistaja

      Helsingissä olen nähnyt monta. Tai siis en omistajia, vaan autoja.

    • Skodakorhonen

      550 HP on aivan liikaa suomen maanteille , noin 200 heppaa riittää aivan hyvin.

    • RimeralähteeXTR

      Mun rimera on gt-xr siinä on 100 heppaa! Lähtee pihavaloista ennenkuin ne kerkiää sammumaan.

      • lsjdfklsdjflsj

        Mulla oli 1,0 Micra jossa oli kokonaista 55 heppaa. En minä silläkään myöhästynyt töistä kertaakaan.


    • sekumd

      En pidä tuota GT-R juuri minään, se on sellainen peli jolla vaarikin osaa ajaa kovaa

      • hahaaaaaaaaaaaaa

        Saattaisi se ferrarin nuorempikin omistaja toivoa että olisi valinnut GT-R:n kun romuttaa omansa paljon kalliimman huonon ajettavuuden takia.


      • lottoarvontaa

        Kiva peli vois käydä testaamassa Ahvenistolla, et löytyykös potkua ja ajettavuutta!


    • hienoja.pelejä

      Markku Alen kehui tuon maasta taivaaseen MTV3:sen Teknari-ohjelmassa taannoin. On varmaan maailman paras superauto hinta-teho-laatusuhteeltaan. Kyllä japsit osaa superautojakin tehdä sillä myös Lexus LFA on aivan huippua.

      • muuallakin

        Esim Top Gearissa kehuttiin parhaaksi, en edes harkitsisi mitään muuta jos olisi varaa ostaa. Kehuuhan ne muitakin autoja, mutta esim kierrosajat nettivideoilla ylivoimaisia radalla ja silti erinomainen käyttöautonakin.


    • gt8568

      Nissan gt-r... ihan OK urheiluauto. ongelma on vain se, että autosta puuttuu kaikki muu paitsi suorituskyky. GTR ei aiheuta minkään laista intohimoa tai omistamisen halua. Kertaakaan ei ole tullut mieleen kyseisen laitteen kyydissä tunnetta, että nyt istutaan hienossa laitteessa. vehkeessä ei ole muuta hyvää kuin moottori, vaihdelaatikkokin on vakiona heikko ja epäluotettava. Saman suorituskyvyn pätevä henkilö saa taijottua vaikka nissan primeraan joka kääntää päät yhtä huonosti kuin gtr.

      Muutenkin kaikki kiihtyvyydet 0- 100kmh 2,7s on täyttä fuulaa, koska esim. Porsche 911 turboS kiihtyy 0-100 nopeammin, vaikka tehdas lupaa tuolle välille "vain" 3,4s 0-100´

      https://www.youtube.com/watch?v=G1dURDtM9Uw

      Muutenkin näissä japanilaisissa paskakikkareissa on aina ollut se vika, että ne kaikki pitää virittää, että niillä pärjäisi vakio kuosissa oleville oikeille urheiluautoille.

      tuubi on täynnä videoita tyyliin, että NISSAN GTR ams ipea persvako 1200HP VS jokin suoraan tehtaalta ulos ajettu vehje, ja sitten riemuitaan kun loppuun viritetty japanilainen paskakikkare oli nopeampi.

      Eli turha nostaa jalustalle vehjettä joka ei pärjää edes turbo porshelle.

      • KovilleNäyttääOttavan

        Ottiko noin koville, kun itselläs ei ole varaa ostaa muuta kuin -74 nappisilmä lada.....


      • SelitystäKehiin

      • gt85

        Mites sinä molopää ton linkittämäsi videon selittäisit?
        Meinaatko oikeesti, että vakio GTR olisi tässä tapauksessa nopeampi kuin toinen virittämätön auto jossa tehtaalta tullessaankin on rapiat 500hp enemmän voimaa? oletko jokin typerä amis pelle?

        Sitä paitsi jos tyhmänä yhtään osaat lontoota, niin kommenteissa kyllä mainittiin, että japanin kikkare oli ns loppuun viritetty, tai jos ei nyt loppuun, mutta jos lisää haluaa niin rupeaa maksamaan.

        Nissan GT-R on pelkkä lippalakki pellejen laite jota ei arvosta kukaan, menee 10 vuotta, niin koko auto on tuunattu pilalle, on esim. ämpärin kokoinen pakoputken pää yms.

        Kun taas oikealla ja arvostetulla urheiluautolla ajelee 20 vuodenkin päästä herrasmies kraka kaulassa treffeille ja saa osakseen kadehtivia katseita, kun taas se japaninpaska on siinä vaiheessa jo paalissa tai varaosina.

        Mutta joo, te olettekin sitä play station väkeä, joka ei ymmärä kokonaisuutta, tai sitä, että autoja ei laiteta paremmuusjärjestykseen varttimailiaikojen perusteella.

        Nii pitää vielä mainita, että voihan videossa esiintyvän veyroninkin virittää, nostaa ahtoja, niin, että löytyy vaikka 2500hp ja on näin tehtykki, mutta se on minusta jären köyhää puuhaa.


      • gt85

        No vastaan ite, että linkittämäsi video oli ainakin puoliksi pelkkä feikki.


      • SelitystäKehiin

      • gt85

        Mitens sinä sitten tämän selität......

        https://www.youtube.com/watch?v=G1dURDtM9U

        tästä päästään siihen toteamukseen, että japanilainen parkakikkare pitää aina virittää että sillä pärjäisi oikeille vakio urheiluautoille.

        Ja mitä enemmän oikeissa ja arvostetuissa urheiluautoissa on tehtaan toimesta voimaa niin sitä enemmän japanilaista paskakikkaretta pitää pienikullisten omistajien toimesta viilata, ja se jos mikä on säälittävää, no minkä sille voi, että köyhillä apinoilla ei ole varaa ostaa kerralla kunnollista.

        Lisäksi ihmiset joilla on varaa ostaa vaikka, lamborghini aventador tai Porsche 918 nauravat näille GTR pelleille jotka kuvittelevat, että kun sen oman paskakakikkareen virittää niin se olisi jotenkin parempi tai haluttavampi kuin oikeat superautot.

        Datsunin gt-r on pelkkä kusetus.


      • SelitystäKehiin

      • SelitystäKehiin

    • vajukkienkärry

      hehhehhhehee, joku Nissani

      • VajukkiOlet

        Hehhehhehhheheee, joku aivoinvalidi


      • nissanvajukkiVikisee

        heitä nissan h o m o voltti


      • OletVajukkiikisijä

        Vedä sinä H I N T T I itses kiikkuun


    • Datsun510

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      69
      871
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      852
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      541
      770
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe