Noinkohan siinä sit kävi että mäkinen ei kerenny kunnolla alkaan kun se loppu. Piti tulla uudet tehtaat ym. ja jopa suomalaiset kuskit. Ei tule suomeen koko tallia.
toyota-wrc
eikämäkisestäoliskaan
12157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Siltähän tuo vaikuttaisi. Mäkinen on vielä kokematon noihin piireihin.
Missä on kerrottu, että loppu.??
http://www.ksml.fi/urheilu/uutiset/tommi-makisen-johtama-talli-aloittaa-testit-kevaalla-lehtinen-mukana/2188186#cxrecs_s
?
Niin tulee
http://www.mtv.fi/sport/ralli/uutinen/artikkeli/tommi-makiselta-paljastus-toyotan-suunnitelmista/5594114
http://racingmaailma.com/sebastien-lindholm-testaa-toyota-yaris-wrc-autoa/
Pari rainaa
https://www.youtube.com/watch?v=O8vGiLIdSas
https://www.youtube.com/watch?v=FSEnDpSd144
hyvin laiskan oloista menoa. 2017 tallin pääpaikka saksassa.
Joko toyota laitto mäkisen taka alalle.
Kilpatallin paikka ei ole Saksassa, se nähtiin silloin kun Toyota piti Formula1-päämajaansa siellä. Sakemannit ei ymmärrä kilpatalli-toiminnasta yhtään mitään. Jos esim. Mersun Formula1-auto/moottori suunniteltaisiin ja valmistettaisiin Saksassa, niin se olis siellä jossain Sauberin kanssa samoilla sijoilla.
Moottoriurheilu on britti-insinöörien heiniä.
Tiedotus ainakin pelaa nopeasti. Tojotakuskit julkaistiin jo ennen valintaa.
kyllä ne tulee ajamaan ens vuonna koska toi oli vanha tieto tyhmät
Teipattu on
http://www.iltasanomat.fi/ralli/art-2000001271867.html
http://www.as-web.jp/rally/51291/attachment/t00
Kyllä meidän työmaalla ainakin tehdään mäkiselle osia, tai tehtiin ainakin vielä viime perjantaina..