Ehkä alan joskus vielä seurata mäkihyppyä, mutta sana "tuulirako" ei silloin edes lipsahda selostajan suusta.
Vastaukset 5
- lioneagle
Kotkalaisuus onkin kumma laji, kun hypyn pyhätössä joka mies kaatuu.
- seppojenseppo
Tarvitaanko rakotulkki, että tuulirako löytyisi. Urpo Leppänenhän osti Seppo Sännälän mukaan rakotulkin kun Ana muutti Suomeen.
- JOALDA
KYL MÄ VOISIN OLLA ITTEKKI MÄKIHYPPÄÄJÄ JA SIT KISOISSA JA PARHAIMMILLAAN MÄKIVIIKOLLA VIIDES
- ennenolitoisin
Tuulella merkitys jo villapaita aikaan 10 % pituuteen, nyt tällä pullistuvilla leijahaalareilla jopa 40 %. Ennen oli hyppääjän ja valmentajan asia koska laskee ja minkälaiseen tuulirakoon, tänään joku mielivaltaisesti päättää tuuliraosta.
Täyttä paskaa koko laji nykyään kaikkineen lakiluusereineen, mäkiurheilusta ei tietoakaan.
Räätälin pakeille koko mäkijoukkue.!- Luiro
Koko ajan ryökäleet kehittelevät liito-ominaisuuksia entistä paremmiksi ja lähtölavaa sitä mukaa alemmaksi, kun kerran mäestä ei voi turvallisuuden vuoksi hypätä kuitenkaan sen pidemmälle. Sitten ovat ihan tuulen lennnäteltävinä. Täsin mitään tietämättömän maallikon ehdotus: Huononnetaan lentoa kaventamalla suksia ja erilaisella hyppypuvulla. Nostetaan lähtönopeutta, jolloin tuulen suhteellinen vaikutus vähenisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211020Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49811
- 46725
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560