IS kirjoittaa vakavasti....

ilknhrd

Katsoin mitä IS kirjoittelee...
ja
siellä oli otsikossa totuus;
"Terrorismia saa ja pitää pelätä."

Kuinka monet nuoret ymmärtävät, että miekka sivistyksen rikollisuus tuotiin suomeen terroristien toimesta? Sitä kutsutaan edelleen sivistykseksi mutta se täyttää terrorismin nimityksen selvyydellä.
Sen terroristit rikolliset murhasi ja pitivät suomea vuosina 1150;sta 1809:n miekka sivityksen saatanallisuudessa "usko, ota kaste tai kuolet" rikollisuuden opeillaan.

Suomen kenraalikuvernööri Bobrikov, joka ammuttiin 1904 ruotsalaisen terroristin toimesta ja sille murhaaja rikolliselle on suomessa oikein kunniapatsas!
Suomessa ilmeisesti rakastetaan rikollisia terroristeja.
Senaatin virkamies; ruotsalais sukuun kuuluva Eugen Schauman oli terroristi ja murhaja.

Ja ruotsalaiset terroristit olivat asialla myös Mannerheimin taluttaessa suomea sotaan venäjän kanssa joka oli kai ammatiltaa tapattaja koska oli myös venäjän ja japanin välisessä sodassa venäläisten puolella herrana!!!!

jne

Joten suomalaisten kannattee olla tarkkana, taas ruotsista tulevienkin suhteen sillä terroristejä saa ja pitää todellakin pelätä.

Tämä aiheena ei sinänsä liity rippikoulu asiaan mutta valaisee osaltaan mitä ja mistä suomeen jumalattomuuksia tulee miekka ja muinakin sivistyksinä.
Samalla toivon sen tämän laajentavan nuorten ymmärrystä "usko ja politiikka" kansan Jumalallisuuden rikkojina. Jos suomen poliitikkojen joukossa ei olisi niin paljon uskontunnstuksen kaltaisia/antajia niin ilmeisesti lasten ja nuortenkin suojelu uskonnollisen rikollisuutta vastaan voimakkaampaa kuin mitä se on ollut.

0

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

        Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
        Maailman menoa
        47
        1492
      2. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

        Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
        Ikävä
        59
        890
      3. Mieti oikeasti

        Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
        Ikävä
        30
        657
      4. Taasko sä vedit

        Suojamoodin päälle? Miehelle
        Ikävä
        87
        637
      5. kene ajoi "kolarin"?

        "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
        Savonlinna
        14
        595
      6. Tiedoksi yhdelle naiselle

        että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
        Ikävä
        43
        573
      7. Pahin tapa satuttaa toista

        On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
        Ikävä
        56
        564
      8. Liikenneonnettumuus

        Linkkari ja ruotsibiili törmäsivät linkku oli redun opetusajossa
        Ylitornio
        7
        532
      9. Minä kyllä odotan nainen

        että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
        Ikävä
        44
        521
      10. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

        Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
        Ikävä
        70
        520
      11. Puukotus Kajaanissa

        Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
        Kajaani
        23
        517
      12. Mitä söpö

        Mies mietit?
        Ikävä
        61
        515
      13. Jos kaivattusi on

        Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?
        Ikävä
        47
        513
      14. Miten uskallan sua nähdä

        Kun vaikutat suuttuneelta :(
        Ikävä
        37
        496
      15. Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen

        Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj
        Ikävä
        14
        481
      16. Kylän tielle remonttia?

        Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?
        Hyrynsalmi
        13
        472
      17. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

        Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
        Ikävä
        132
        439
      18. 42
        418
      19. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

        Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
        Ikävä
        45
        409
      20. Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?

        Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.
        Ikävä
        26
        389
      Aihe