IS kirjoittaa vakavasti....

ilknhrd

Katsoin mitä IS kirjoittelee...
ja
siellä oli otsikossa totuus;
"Terrorismia saa ja pitää pelätä."

Kuinka monet nuoret ymmärtävät, että miekka sivistyksen rikollisuus tuotiin suomeen terroristien toimesta? Sitä kutsutaan edelleen sivistykseksi mutta se täyttää terrorismin nimityksen selvyydellä.
Sen terroristit rikolliset murhasi ja pitivät suomea vuosina 1150;sta 1809:n miekka sivityksen saatanallisuudessa "usko, ota kaste tai kuolet" rikollisuuden opeillaan.

Suomen kenraalikuvernööri Bobrikov, joka ammuttiin 1904 ruotsalaisen terroristin toimesta ja sille murhaaja rikolliselle on suomessa oikein kunniapatsas!
Suomessa ilmeisesti rakastetaan rikollisia terroristeja.
Senaatin virkamies; ruotsalais sukuun kuuluva Eugen Schauman oli terroristi ja murhaja.

Ja ruotsalaiset terroristit olivat asialla myös Mannerheimin taluttaessa suomea sotaan venäjän kanssa joka oli kai ammatiltaa tapattaja koska oli myös venäjän ja japanin välisessä sodassa venäläisten puolella herrana!!!!

jne

Joten suomalaisten kannattee olla tarkkana, taas ruotsista tulevienkin suhteen sillä terroristejä saa ja pitää todellakin pelätä.

Tämä aiheena ei sinänsä liity rippikoulu asiaan mutta valaisee osaltaan mitä ja mistä suomeen jumalattomuuksia tulee miekka ja muinakin sivistyksinä.
Samalla toivon sen tämän laajentavan nuorten ymmärrystä "usko ja politiikka" kansan Jumalallisuuden rikkojina. Jos suomen poliitikkojen joukossa ei olisi niin paljon uskontunnstuksen kaltaisia/antajia niin ilmeisesti lasten ja nuortenkin suojelu uskonnollisen rikollisuutta vastaan voimakkaampaa kuin mitä se on ollut.

0

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Et siis vieläkään

        Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
        Ikävä
        51
        2254
      2. Hyvä että lähdit siitä

        Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
        Ikävä
        25
        1028
      3. Aavistatko että moni tietää

        Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
        Ikävä
        82
        962
      4. Yritin saada

        Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
        Ikävä
        11
        914
      5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

        Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
        Maailman menoa
        54
        873
      6. Onko vielä

        mahdollista nähdä?
        Rakkaus ja rakastaminen
        68
        873
      7. Olisitko mies valmis?

        Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
        Ikävä
        126
        853
      8. Kronikat..

        Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
        Imatra
        10
        773
      9. vieläkin sanoa voin...

        💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
        Ikävä
        22
        753
      10. Täällä istun ja mietin

        Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
        Ikävä
        49
        749
      Aihe