Kannattaako lämminvesivaraajan (300 L) lämpöä pienentää, kun lähtee viikoksi pois ja talo jää tyhjilleen. Varaaja lämpiää yösähköllä ?
Lämminvesivaraajan käyttö
NaisAsuja
1
62
Vastaukset
- Samoillasäädöillä
Jos mökki on sähkölämmitteinen niin tuskin kannattaa - hukkalämpöhän vain lämmittää taloa.
Enkä usko varaajan kestävyyden kannalta sillä olevan mitään merkitystä.
Lisäksi jos mökillä sattuisi sähköt katkeamaan pitemmäksi aikaa niin kauemmin ainakin varaaja pysyisi ehjänä jos se on normaalilämpöinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1391832
- 961610
Martina uinnin jälkeen sijalla 436! Tästä tuli riemun päivä!
Martina painaa menemään sitkeästi kuin sissi! Rambolla ja Martinalla on molemmilla hidas aamu 🤣1041341Haha, nyt vähän naurattaa:)
Kun täällä on kovasti ollut aloituksia niistä M syömistä, niin nyt on M ja Mimmin stooreissa hirveä valkopyykkipäivä terveellisestä ruoasta.. 😂 Miksi1211285- 591277
luomua olla pitää
sitä sinä olet :) ei "tahroja" ihossa ei turhaa meikkiä eikä feikkiä. just siitä tykkään, olet se kaunis oma itsesi :) äläkä nyt sano että et ole kaun1271150- 38916
Sofian dj-deitti
No nyt on päässy hyvään seuraan, joko päästään romanssin makuun? :)39903Martina neljäs sija
Eiköhän kaikki onnitella upeasta suorituksesta ,omassa sarjassa neljäs sija 💯hienoa Martina 🇫🇮👌💯103886Tuleeko mielipiteestä rikos?
Sananvapaus kyseenalaistetaan? Tuleeko sodan toisen osapuolen puolustusmielipide rikolliseksi toiminnaksi? Tai vastaavasti sodan osapuolen tekojen syy462886