sivujen lisääminen osoitetarratiedostoon

äkkinäinen

miten saan eka sivun jälkeen toisen sivun, johon jatkaa?

4

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yrititkö tarpeeksi monella enterilla (rivinvaihdolla) tai ctrl enterillä (sivunvaihto)? Pitäisi pompata suoraan seuraavalle sivulle.

    • Onnistu.ei

      Tämä olisi hyödyllinen tieto minullekin. Olen yrittänyt ratkaista ongelmaa aika kauan. Tattiaivon neuvosta ei ole hyötyä.

      • Harmi. Ja anteeksi väärä arvuuttelu.
        En ole itsekään tehnyt monisivuista kuin yhden ainoan kerran siirtäessäni excelistä monia satoja osoitteita tarroihin, mutta siitä on jo jonkin aikaa. Oli pientä taistoa, mutta lopulta onnistui ihan hyvin.
        Muulloin teen yleensä niin, että kullekin tarra-arkin sisällölle on oma tiedosto, niin ei tule vahingossakaan tulostettua tarrattomalle paperille.


    • Otetaanko uusiksi: Minulla on office 2010. Word
      Valikosta Postitukset, Tarrat, Asetukset, valitsen tarrojen valmistajan ja tuotenumeron, ok sitten klikkaan Uusi asiakirja. Näkymään tulee ensimmäinen katkoviivoilla ruudutettu sivu sekä seuraava blanco sivu, maalaan ensimmäisen sivun yläreunasta katkoviivojen yläpuolelta koko rivin eli valituksi tulee kaikki tarrat, kopioin sen ctrl c ja liitän seuraavan sivun alkuun ctrl v, (tekee näköjään viivaruudutuksen, mutta poistan sen maalaamalla ja klikkaamalla Ei ääriviivaa.
      Tällä näköjään saa vaikka kuinka monta sivua.

      Se excelin satojen osoitetietojen lisääminen tapahtui postitukset aloita yhdistäminen toiminnolla (ohjesivuilta löytyy ohjeet)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      393
      2020
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1849
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      242
      1367
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      77
      999
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      52
      961
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      928
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      33
      765
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      759
    9. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      714
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      63
      713
    Aihe