Olen 14-vuotias tyttö ja olen asunut äitini luona siitä asti kun vanhempani erosivat eli jotain 8 vuotta. Nyt haluaisin kuitenkin muuttaa hetkeksi isäni luokse. En tiedä mistä tämä nyt tuli mutta minusta tuntuu että olen kyllästynyt taloomme ja en voi keskittyä kunnolla koulun käyntiin. En kuitenkaan tiedä miten kertoisin äidilleni, sillä en halua loukata häntä. Olisiko ehdotuksia mitä sanoisin?
Haluaisin muuttaa isän luo
14w
1
145
Vastaukset
- Kuun.valoa
minulla oli melkein sama tilanne mutta näin isäni aina kerran kuussa äitini yritti estää isäni ja minun näkemisen kokonaan kun sanoin että haluaisin muuttaa isäni luokse joksikin aikaan koska olin juuri eronnut poikaystäväni kanssa joka sattui asumaan samassa kerrostalossa kanssani halusin kai pakoon. Mutta kuitenkin kannattaisi sanoa suoraan että haluat muuttaa isäsi luokse väliaikaisesti ja jos se ei nyt onnistu kysy vähän ajan päästä uudelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897219- 353821
- 453420
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402552- 2082366
- 412342
- 1232236
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401809