Haluaisin muuttaa isän luo

14w

Olen 14-vuotias tyttö ja olen asunut äitini luona siitä asti kun vanhempani erosivat eli jotain 8 vuotta. Nyt haluaisin kuitenkin muuttaa hetkeksi isäni luokse. En tiedä mistä tämä nyt tuli mutta minusta tuntuu että olen kyllästynyt taloomme ja en voi keskittyä kunnolla koulun käyntiin. En kuitenkaan tiedä miten kertoisin äidilleni, sillä en halua loukata häntä. Olisiko ehdotuksia mitä sanoisin?

1

134

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuun.valoa

      minulla oli melkein sama tilanne mutta näin isäni aina kerran kuussa äitini yritti estää isäni ja minun näkemisen kokonaan kun sanoin että haluaisin muuttaa isäni luokse joksikin aikaan koska olin juuri eronnut poikaystäväni kanssa joka sattui asumaan samassa kerrostalossa kanssani halusin kai pakoon. Mutta kuitenkin kannattaisi sanoa suoraan että haluat muuttaa isäsi luokse väliaikaisesti ja jos se ei nyt onnistu kysy vähän ajan päästä uudelleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5111
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      4563
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      102
      1324
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1320
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      923
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      803
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      779
    Aihe