Onko nykyään mahdollista saada kilpiin esimerkiksi opel corsa/ford fiesta/vw polo johon on laitettu volvo s/v40 tuttu 1.9 T4 pensaturbo kone ja jarrut ?
Saattas olla hauskaa kyytiä kun 60heppaa muuttuu 200heppaan.
Pikku autoon volvon turbokone ?
mutkumähaluun
2
75
Vastaukset
- holset55
ei ole mahdollista saada kilpiin.mutta miks täytyy laittaa volvon kone ja jarrut kun esim.corsa/fiestan 1.6 litrasesta koneesta saa ihan helposti ahtamalla sen 200 heppaa,eikä tarvii vaihtaa mitään moottoria.
- FinnRsaparo
Kyllä saa:
http://www.trafi.fi/tietoa_trafista/ajankohtaista/3550/uusi_maarays_auton_ja_sen_peravaunun_rakenteen_muuttaminen
Auton alustaankin kannattaa kiinnittää huomiota, sillä toi Volvon kone huomattavasti fiestan tai polon omaa raskaampi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4068922Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1783383- 191850
- 771166
- 761078
- 271065
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641021Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791005- 55983
- 65930