PIRJO PÖNNI JOKINEN

Kertaheitolla Suomen kansan tietoisuuteen tullut äärimmäisen loukkaavalla facebook-kirjoituksellaan esiintynyt ilmeisesti näitä tunteettomia kylmiä suvakkeja edustava nainen. Miten joku voi noin rumasti kirjoittaa lapsesta 14-vuotiaasta tytöstä. Kirjoitus oli niin hirvittävä ja loukkaava, että en ole tällaista juuri nähnyt.En voi edes toistaa tämän ihmispedon sanoja, ne olivat niin kylmääviä.

Olen myös muissa yhteyksissä todennut näiden suvakkien kylmyyden ja tunnottomuuden.
442331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 44

Vanhimmat

Näyttää sillä olevan muutama emakkofemakkosuvakki kaverina.
On näköjään poistanut sikamaisuuksiaan facesta, mutta niitä voi käydä lukemassa murhainfon sivulta, sieltä ajankohtaiset ja Kempeleen raiskaus.
Käykää lukemassa, sieltä ne ei poistu vaikka emakkofemakkosuvakki tekisi mitä.

Äänestä

Äärimmäisen vastenmielinen tyyppi tämä Pirjo Pönni Jokinen. Nyt on facebook-sivunsa sulkenut. Poisti myös petomaisen päivityksensä Kempeleen raiskaustapauksesta. Onneksi teksti saadiin kaapattua, mutta peto kiistää mitään sellaista kuvottavaa edes kirjoittaneensa. Äärimmäisen rumin sanakääntein tämä suvakkipeto ilmoitti 14-vuotiaan lapsen alkaneen tahallaan houkutuslinnuksi, jotta hänet raiskattaisiin. Sitten kuleman rasistit tulivat puskasta pelastamaan "narttua".

Äänestä
  • Noin tyhmä ei voi olla kuin persu tai rkp:läinen. Kumpi?

    Äänestä

  • Vasemmistoliiton wanna-be-poliitikko. Äärivasemmistolainen. Äärimmäisen kristinuskovastainen. Esiintyy autistina vaikka ei omaa mitään autismikirjon piirteitä. Äärimmäisen huomionhakuinen. Ei ole sokea muiden tunteille vaan piittaamaton niiden suhteen. Äärimmäisen kilpailuhenkinen. Henkilö, jonka karttaminen kannattaa aina.

    Äänestä

Peto heittäytyy uhriksi. Kuuleman ottanut yhteyttä poliisiin, kun hänestä kirjoitetaan netissä. Lisäksi puhuu asian vierestä, että ei tiedä Kempleen tapauksesta mitään. Ei tässä tietämisestä ole puhuttukaan, vaan äärimmäisen julmasta, raiskatun tytön tuhotusta elämästä, jonka taakkaa tämä muita paremmaksi itseään suvaitsevaistoon kuuluva haluaa lisätä. En ole koskaan nähnyt tämän veroista julmuutta. Tämä peto pitää saada vastuuseen puheistaan.
Tangentiaalinen puhe on tyypillistä eräille äärimmäisen pahoille ihmisille. Tyyppi ei kadu puheitaan. Hänen pitää pyytää anteeksi tytöltä ja tytön perheeltä ja koko Suomen kansalta!

Äänestä
  • en usko mitään ennen kuin totuus tulee esiin miksi tyttö ei osaa suoranaisesti kertoa tapahtuneesta miksi polisi ei vielä varma tapahtuneesta ja kyllä suomalaiset ovat nyt kiihdyksissä ja hämmentelemässä jopa innoisssaan mistä tietää mitä on tapahtunut onhan suomalaisetkin raiskailleet täällä ja nyt helpottaa haukkua mutiaisia eihän valkolaiset tee mitää ne on nii kilttejä jos suomalaiset tai ruotsalaiset tekee rikoksen niin eihän siitä kohuta näin kyllä on suomalaisilla katsottava peiliin ja odottaa kunnes oikeus tuomio istuin tapahtuu ei vielä tiedä mitä toi nuori poika ja tyttö ovat kuitenkin jo tuttuja ja ollut yhdessä miten suomalaiset yrityää tehdä kaikista ulkomaalaisista pahoja ja nyt ne tuli tänne suomeen sotaa ja sitä pahaa pakoon mitä heille omassa maassaan tapahtuu miks ootte niin julmia kylmiä tietty jos oikeasti raiskaus tapahtunut niin pitää tuomita mutta ei.mitään näyttöä ja todisteitonko tämä totta kun ei haluta ulkolaisia ni ei kiva tehdä hdille enään vaikeuksia kun juuri päässeet sotaa ja raakuutta pakoon.muistakaa että kaikki on ihmisiä ja mietyikää omilla aivoillanne media media

    Äänestä

  • kansalaiset kirjoitti:

    en usko mitään ennen kuin totuus tulee esiin miksi tyttö ei osaa suoranaisesti kertoa tapahtuneesta miksi polisi ei vielä varma tapahtuneesta ja kyllä suomalaiset ovat nyt kiihdyksissä ja hämmentelemässä jopa innoisssaan mistä tietää mitä on tapahtunut onhan suomalaisetkin raiskailleet täällä ja nyt helpottaa haukkua mutiaisia eihän valkolaiset tee mitää ne on nii kilttejä jos suomalaiset tai ruotsalaiset tekee rikoksen niin eihän siitä kohuta näin kyllä on suomalaisilla katsottava peiliin ja odottaa kunnes oikeus tuomio istuin tapahtuu ei vielä tiedä mitä toi nuori poika ja tyttö ovat kuitenkin jo tuttuja ja ollut yhdessä miten suomalaiset yrityää tehdä kaikista ulkomaalaisista pahoja ja nyt ne tuli tänne suomeen sotaa ja sitä pahaa pakoon mitä heille omassa maassaan tapahtuu miks ootte niin julmia kylmiä tietty jos oikeasti raiskaus tapahtunut niin pitää tuomita mutta ei.mitään näyttöä ja todisteitonko tämä totta kun ei haluta ulkolaisia ni ei kiva tehdä hdille enään vaikeuksia kun juuri päässeet sotaa ja raakuutta pakoon.muistakaa että kaikki on ihmisiä ja mietyikää omilla aivoillanne media media

    Näitä yksittäistapauksia on sen verraN matujen osalta, että "raiskaahan se naapurin Pertsakin" ei nyt käy. Nämä tiety muslimiryhmät raiskaa 17 KERTAA ENEMMÄN KUIN KANTAVÄESTÖ SUHTEUTETTUNA HEIDÄN LUKUMÄÄRÄÄNSÄ. MIKSI SE ON NIIN VAIKEA SUVAKIN YMMÄRTÄÄ.

    Äänestä

Hänet lähetettävä talebanien tai isiksen käsiin. Suvaitkoon siellä perkele!

Äänestä

Tunnen tapauksen, tällä Pönnillä viiraa ihan oikeasti päästä. On tietyllä tapaa syyntakeeton, ei ole mitään syytä ottaa ämmän horinoita vakavasti. Ei todellakaan ole "mediakohun" arvoinen.

Äänestä
  • Eiköhän kaikki ole huomannut että ei ole ihan kaikki muumit laaksossa, mutta pitäisi tuo älytön spämmi saada jotenkin loppumaan.
    Suomessa kun on tämä avohoitoperiaate että sekopaisimmätkin saavat olla vapaalla jalalla.. Tyyppi vaikuttaa kuitenkin jopa vaaralliselta juttujensa perusteella.

    Äänestä

  • Hei, Kerrotko asuuko tämä henkilö Hauholla vai jossain muualla?

    Äänestä

  • No hulluhan sen täytyy olla

    Äänestä

tuollanen on vaara yleiselle turvallisuudelle....

Äänestä

Tämä pönni kertoi vaan totuuden.
Te ette ymmärrä minkälaista sekopäätä tuohon rasistiporukkaan mahtuu.

Äänestä
  • läääääkkeet

    Äänestä

Ei liity tähän tapaukseen millään tavalla, mutta:

Minkäänlainen pukeutuminen tai ulkona liikkumisen ajankohta tai humalatila tai vaikka provosointi ei oikeuta ihmistä lapsen raiskaamiseen.

Äänestä
  • Mielestäni pitäisi sanoa, etteivät nuo asiat oikeuta KENENKÄÄN raiskaamiseen.

    Äänestä

  • Näinhän juuri feministit sanovat. Mutta kun raiskaajana onkin maahantunkeva mies eikä suomalainen, ääni kellossa muuttuu. Suvaitaan. Itsevahingoksi asti.

    Äänestä

  • olen.nainen kirjoitti:

    Näinhän juuri feministit sanovat. Mutta kun raiskaajana onkin maahantunkeva mies eikä suomalainen, ääni kellossa muuttuu. Suvaitaan. Itsevahingoksi asti.

    Tuo on jotain, mitä en voi käsittää. Olen itsekin nainen ja kaikille raiskareille ja ahdistelijoille tulisi mielestäni antaa sama, mahdollisimman kova, rangaistus. Ihan etnisestä taustasta tai mistään riippumatta.

    Äänestä

Joku jo kirjoittikin että tällä naisella viiraa päässä, siltä pahasti näyttää, ja ainoa keino on pakkohoitoon, ja nopeasti.

Alkaa jutut muistuttamaan sen yhden desantti dosentin touhua.. Johan Backman

Äänestä

Kyllä Pönni pääsi kerralla kuuluisaksi. Valitettavasti hyvin ikävällä tavalla. Lapsenraiskaajan puolustelu ja lapsen ja hänen pelastajien nimittäminen rasisteiksi on törkeyden huippu. Ehkä on hyvä tietää, millaisia petoja nämä suvakit tosiasiassa ovat. Heitä kannustaa viha tavallisia kunnon suomalaisia kohtaan. Ehkä olisi ollut parempi tulla kuuluisaksi tekstiilitaiteilijan töillä kuin lapsenraiskaajan puolustelulla.
Rasismia on myös viha tavallisia suomalaisia kohtaan. Kyllä tämä Pönni on rasisti sieltä pahemmasta päästä.

Äänestä

Miksi olette Pönnistä niin raivoissanne Voisiko liittää hänen kirjoituksen nähtäväksi Eikö hänellä ole oikeus kirjoittaa
Luin että arveli tytön ryhtyneen houkutuslinnuksi, jossain luki että vaikka olisi humalassa ja pukeutunut seks9ikkäästi..
Niitä asioitako se tyttö teki? Tyttö oli humalassa? Pukeutunut seksikkäästi ja saattoi provosoida ??

Äänestä

Minut raiskattu 2000 kertaa Tahdotteko auttaa minua?
Tarvitsisi päästä nukkumaan jonnekin.
Hkin seudulla Huone jos olisi missä voisi nukkua
Illala myöhään tulisin aamulla lähtisin En tahdo häiritä teitä
( ihmisten elämä on jo tuhoutunut....)
Rakkaus elämä .....
pitäis koetta aaloittaa se alusta??? että on tekemisissä??
Nuoret kasvaa varmaan sairaiksi, kun kaikkialla on paljas säärisiä ja rinnat esillä yms
( ja kauheita tv stä näin
Se luokkakokous elokuvakin... ( ei voi katsoa )
vuonna 15 tehty
Yritetäänkö me vielä

Äänestä

[email protected] ( jos jossain voisi nukkua
Sen vaan käytännössä tarvitsee, kun on ilta
,,,,,,,,
On paikka minne mennä nukkumaan.. ( en tahdo että sielut lakkaisi olemasta.
Jumalavoi auttaa
Tehdä ihmeitä
;
miksi te ette voi jutella minun kanssa
eilen piristyin kuullessa hetken politiikkaa tv stä ( eduskunnan )
ja lukiessa Isovanhempien palstaa..
Siinä on jotain elämää...
se että he välitti ja ajatteli, eduskunnassa...
ja että he oikeasti teki niin, puhui niin että kuulin,
ja Isovanhemmat ja lapset
siin on kunnioitus....
todellinen
ett lapsi paljon pienempi
siin oli jotain tervett ä henkeä
( tasa arvo on se mikä aiheuttanut pahaa??
Eduskuntakin on 200 tiettyä ihmistä eikä kuka vain

Äänestä

En ole lukenut, mutta uskon aloittajaa. Nämä suvakkihyysärit ovat uskomattoman kylmiä suomalaisia naisia ja raiskausten uhreja kohtaan...välittyy pakosti ajatus, että he inhoavat suomalaisia naisia....

Äänestä

Yhden kerran olen päässyt raiskaajalta karkuun, en kerro yksityiskohtia...mutta se kauhun tunne on vieläkin sisälläni, vaikka aikaa on mennyt jo kymmenen vuotta...jos joku väittää, että joku tahallaan provosoi raiskatuksi tulemista, on päästään vialla...

Äänestä

Nyt hengellistä opetusta!!!!! Kaameaa elämää on ollut!!! Porton ajassa
Onko vaikeaa jutella???? Pää ja pää, kaula ja kaula, sydän ja sydän
( erilaiset, persoonat..
;
Mitä pää on kokenut? Muisto joka tulee mieleen!!!???
se olis kiva kuulla
Mitä kaula on sanonut Hyväksyykö sydän ja pää sen??

Äänestä

Sydän ja pää teki lauseen
Koetetaan pitää sydän ja pää kunnossa
Ihmiset koettaa suojella rakkauselämää..
yms
Koin ni9in pahoja miehiä Ismon, Tonin, Villen, markon
jotka tahtoi olla kauniin naisen kanssa,
joka läpimätä
Jolal ei ole sydäntä ei kaulaa ( hän ei puhu minulle
ei kutsunut syömään tai päivä'lliselle
( hän sanoi minulle että Toni on tavattavissa puol yhdeksän lavalla..
että voi n katsell ahäntä! kun itse taas hän menee kotiin nussimaan sitä Tonia
Sellainen on se siveetön nainen
Röyhkeä
samoin kun sitten tapasin Tonin viimein
Seuraava mitä kuulin, oli lehdessä uutinen että hän meni nyt naimisiin.
( ei olisi saanut päähänsä jos emme olisi tavanneet )
se portin henki tahtoi loukata tätä neitsyttä
Että nyt se pimu pääsi naimisiin!! seseksi pimu
Että kyllä seseksi voitti minut! Pyhän
( heistä 9ilmeni tunne älyn puute, kaiken elämän puute
( kun olimme tavanneet ( Toni ja Sipe ) olivat vajana viikon päästä Hkissä esiintymässä
(Minun kaupungissa )
Olisi ollut kohteliasta tavata uudestaan,
kun kerran jo päästivät takahuoneeseen"
Keskustelivat ystävällisesti jne Tutustuimme
Olisi ollut suhteen hoitamistqa
elämä minulle, tunteilleni
että olisimme tavanneet uudestaan
Toivoin sitä kaikesta sydämestäni, joka eli vielä
Mutta ei heitä näkynyt
Odotin taas ulkona
Jonkun pikkupimun seurassa
Ja sitten kuuluu, Toni meni naimisiin
( hän ei ymmärrä itse röyhkeyttään ja pahuuttaan se tyttö
Hän vaan muodostuu siitä
( minua olisi pitänyt ensin auttaa, olen vanhempi
Toni saattoi pelastaa minut ( ei tarvinnut seurustella )
Mutta hän oli aviomieheni 1200 luvulla Hän tietää sen
Hän lauloi minulle " Ei ole valtikkaa Kuninkaalla, Kuningattarella "jne
Lauloi Routa laulun minulle
Hän reagoi minuun hyvin voimakkaasti
Siksi hänen olisi pitänyt välittää sieluni selviytymisestä
ennenkuin alkaa hyysäämään tyttöä joka ei tarvinnut hengenhädässä häntä

Äänestä

Sipe oli aviomieheni 1700 luvulla,
kun olin Lady sarah
Charles Bunbury voitte jopa tunnistaa, näyttelijä valittu hyvin! hänen näköiseksi
sarjassa Aristocrats joka kertoo sisarteni, Herrttuattaren ja Paronittaren elämästä
Ismo Alanko taas oli toinen aviomieheni George Napier.
J a meillä oli kahdeksan lasta..
Yhden poikani luo olen majoittunut Kump ahän jaksaisi nyt! Uskovaisen , hyvänä ihmisenä.
(Minun pojilla oli sydän!! Olen nähnyt muotokuvista !!
Heillä oli hehkuva sydän, Lady sarahin pojilla.

Äänestä

Poikani jaksaa jopa puheita ni aiemm elämistä
Onhan niitä Jukka Kuoppamäkikin,.,, joka Pappi joka tietää jälleensyntymän
( Hän oli päässyt Tapiolan Kirkkoonkin esiintmään. )
en tiennyt silti oliko se vain hyvä
;
kai te teidätte pappi Jukka Kuoppamäki opettaa jälleensyntymästä
Kuten Jeesuskin. Hän oli Israelin Kuningas
Hänelle laitettiin orjan tappurakruunu
;
ihmiset vihasi sellais6t jota piti kunnioittaa..
koska heillä ei ollut sydän, kaula , pää riittävä olla edes tekemisissä..
sellaisen kanssa jolla Kruunattu pää..
Jeesus antoi heidän surmata itsensä..
Jeesus antoi kunnioitta a sellaista joka on taivaassa.. joka ei ole elävä ihminen, joista ihmiset ei välitä
( Kukaan ei ole profeetta kortikylässään ja sukulaistensa parissa
( ihmiset on paskaa!!!!!
he ei halua kunnioittaa ketään
;;
minä onnistuin rakastamaan Kuningasta?
Hän näki minut arvokkaana tarpeeksi
( kuten Aristocrats sarjassa.. Tierapäisenä Sarah kohtaa Kuninkaan..
He osasivAT OLLA KOHTELIAITA, JA LOUKKAAMATTA TOISIAAN..

Äänestä

Anteeksi, näyttää pahalta tuo ihmiset pas.. kaa
Joten ei he ole!!??
Se on liian raakaa

Äänestä

Raiskausilmoituksista yli viidennes perättömiä

Kotimaa | Turun Sanomat | 30.6.2010 3:00 | 0
Jaa artikkeli:
Perättömät raiskausilmoitukset ovat viikoittainen ongelma poliisille. Viranomaisten arvion mukaan yli joka viides poliisin tietoon tulleista raiskausväitteistä osoittautuu perättömäksi. Nämä tapaukset eivät johda syyteharkintaan ja oikeuskäsittelyyn.

Vuosittain poliisi kirjaa noin tuhat raiskausilmoitusta ja yli tuhat lievempää ilmoitusta seksuaalisesta hyväksikäytöstä.

Rikosylikonstaapeli Marja Vuento Helsingin poliisilaitokselta kertoo, että aiheettomien ilmoituksen määrä on kasvanut samaa tahtia naisten alkoholin kulutuksen kanssa.

– Iso osa perättömistä ilmoituksista tehdään kännissä ajattelemattomasti. Joku voi haluta ilmaisen kyydin taksikuskilta, toinen sepittää raiskausväitteen välttyäkseen putkayöltä ja kolmas selittää hätävalheen puolisolle tai kotiväelle. Kun kanssaihminen ottaa sitten yhteyden poliisiin, puheita on vaikea perua, Vuento kertoo.

Perättömissä väitteissä nimetään tekijäksi usein ulkomaalaistaustainen mies tai miehet. Rikoskomisario Ville Hahlin mukaan tähän on kaksi syytä.

Ulkomaalaistaustaiset ovat esimerkiksi pääkaupunkiseudulla noin joka toisessa raiskaustapauksessa epäiltyinä.

– Toiseksi, jos ilmoituksen tekijä nimeää tekijäksi tummaihoisen, häneltä ei odoteta niin tarkkoja tuntomerkkejä kuin jos tekijä olisi kantasuomalainen, Hahl selvittää.

Suuri perättömien ilmoitusten määrä sitoo poliisin resursseja, mutta ilmoitukset tekevät hallaa myös seksuaalirikosten todellisille uhreille.

– Siskot tekevät mielettömän karhunpalveluksen toisille naisille. Raiskauksen uhreja kohdellaan vähintäänkin asiallisesti nykypäivänä, mutta poliisi joutuu kuulusteluissa varmistamaan tarinan todenperäisyyden, Vuento sanoo.

Koska raiskauksella ei yleensä ole silminnäkijää, poliisiviranomaiset ja oikeuslaitos joutuvat punnitsemaan uhrin ja väitetyn tekijän puheiden luotettavuutta.

– Vuosien kokemuksella on myönnettävä, että oikeusmurhia tapahtuu molempiin suuntiin, Vuento toteaa.
------------------------------------------------

Äänestä

"Raiskausilmoituksista yli viidennes perättömiä
Kotimaa | Turun Sanomat | 30.6.2010 3:00 "
etkö urpo löydä uudempaa juttua mut toi pönni on kyl vasten mielisen näkönen emakko on se..

Äänestä

Jo toinen afgaani. Olisiko syytä estää heidän pääsy maahamme?

Äänestä

miina tulla kaakainen maa. miina panna joka suomi tyttö jolla ei burka paalla.

Äänestä

Pirjo on todella seksuaalisesti ja varmaan muutenkin erittäin pahasti häiriintynyt, tavattaessa vietävä pakkohoitoon väkisin.
Varoittakaa lapsia tästä Pirjosta!

Äänestä
  • Pönni kirjoitteli aikansa tiede.fi keskusteluihin kunnes jotain ilmeisesti tapahtui kun ei siellä enää rieku, mutta kirjoituksista tuli selvästi esille erittäin ylimielinen ja miesvastainen asenne.

    Jos on sama Pönn,i niin vihaa miehiä ja ihmisen vihaaminen pelkästään sukupuolen vuoksi kertoo vahvasti terapian tarpeesta.

    Äänestä

Tuo Pönni ei osaa nähdä asioiden kumpaakin puolta vaan suu vaahdossa kirjoittelee tekstiä täysin ajattelematta ja tunteella, sillon kirjoitettu teksti ei ole faktaa. Kaikenkaikkiaan aika helvetin tyhmä tyyppi tuo Pirjo Pönni Jokinen, jos tuo ei ole trolli niin täytyy kyllä ihmetellä miten tuolle akalle ei ole vielä kukaan viittiny tehdä mitään. Pieni muistutus ois ehkä paikallaan.

Äänestä

Nyt ison median pitää pyytää Pirjo Pönni Jokiselta asiantuntijalausonto luuttyen Oulu viimeaikaisiin tapahtumiin.

Äänestä
  • Sula O hvyä kirotus tato

    Äänestä

Onx Pirjo Pönni Jokinen vielä vapaalla jalalla? Haluan hänet rakastajattarekseni...!

Äänestä

Sairas keissi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JärkytystäKerrakseen kirjoitti:

Kertaheitolla Suomen kansan tietoisuuteen tullut äärimmäisen loukkaavalla facebook-kirjoituksellaan esiintynyt ilmeisesti näitä tunteettomia kylmiä suvakkeja edustava nainen. Miten joku voi noin rumasti kirjoittaa lapsesta 14-vuotiaasta tytöstä. Kirjoitus oli niin hirvittävä ja loukkaava, että en ole tällaista juuri nähnyt.En voi edes toistaa tämän ihmispedon sanoja, ne olivat niin kylmääviä.

Olen myös muissa yhteyksissä todennut näiden suvakkien kylmyyden ja tunnottomuuden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu