Oikeuden mukaan Aarnion pitäminen edelleen vangittuna olisi kohtuutonta. Aarnio on ollut vapautensa menettäneensä marraskuusta 2013 eli yli kaksi vuotta.Aarnion asianajaja Riitta Leppiniemi kertoi Aarnion vapautumisen olevan helpottava tieto.
Aarnio laskettiin vapaalle
Eijumalauta
2392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Totta kai halusi vapaalle, kopissa ahistaa kun ei tiedä koskaan, että mitä ovat taas saaneet selville ja olisiko joku ilmiantanut. Nyt on jännää katella mitä sitten vapaalla alkaa puuhailee. Käyttääkö tovereitaan apuna ja pitääkö matkustuskielto.
Pääsiköhän saarakin vapaalle?
Koittakaapa vain katsoa kun todistusaitioon tulee aarnion kavereita ja luottohenkilöitä kuinka sieltä tulee täsmälleen aarniota tukevia lausuntoja joka viimeistään murskaa mahdollisuuden saada aarniolle tuomio. tottakai aarnio viestittää joidenkin henkilöiden kautta luottohenkilöille jotka todistavat mitä kannattaa sanoa joka tukee täysin aarniota
Niin siinä takuulla tuleekin käymään ja onhan krp tutkijankin toimesta järjestelty se taka portti tuomion purkuakin ajatellen.kun skootterin lahjoitti naiselle ...ett yski kaikien puolesta ja kaiki yhden puolesta ja sit ei ku potin jakoon ja tiliä tekeen..
no lehdistö ja media jututtaan Aarniota ja nopeesti.
KRP todistetusti lahjonut todistajaa päästänyt rikollisliigan pomon vapaaksi, jos todistaa Aarniota vastaa ym. Saa nähdä tuomitaanko
Varmasti tullaan näkemään mediassa Aarnio show, miten minusta tuli minä en se ollut minä selityksellä varustettuna, sitä vuodatusta odotellessa =D
Käsittämätöntä miten raskaista huumesyytöksistä epäillyt pääsevät vastaamaan vapaalta, Aarnio ja Vilhunen. Aivan käsittämätöntä.
No tosiasiassa Vilhusta vaadittiin palautettavaksi Suomeen näihin tynnyrijuttuihin osallisuudesta. Tekaistuja syytöksiä. Aluksi esitettiin myös raflaavia lukuja syytteitten määrästä, nythän niitä on enää kaksi ollut oikeudenkäynnin aikana. Aarnioon kohdistetut syytteet vaikuttavat myös tekaistuilta. Näytöt niin hukassa kuin vain Jorma Kalskeen touhuissa olla voi.
Että sikäli hyvin ymmärrettävää vapaalta vastaaminen.
Vilhusen vangitsemisen jatkoa ei vaadittu, kun puhui Aarniosta sen, mitä haluttiin tietää. Aarniota vastaan näyttö useasta törkeästä huumauainerikoksesta on nollassa. Ei voi pitää tutkintakopissa loputtomiin, ellei sitä kovaa näyttöä ilmaannu missään vaiheessa.
Aarnio pääsi jalottelemaan.
Hyvää Joulun odotusta hänelle ja kaikille muillekin!
koko Aarnio juttu on perin outo ja kummallinen ei oikein mitään varsianista näyttöö, kuten ei monen muunkaan jutuissa,tosin niillä muilla ei ole osaamista itse puolustautua eikä leppiniemen kaltaista asianajajaa apunaan jos olis joku muu henkilö ja muu avustaja niin juttu olis jo taputeltu vaikkain väärin olisikin mennyt.
mutta keneltä tai keiltä Aarnio tarvitse suojella? krp.ltä? vaiko rikollis kavereiltaan? eihän Aarnio ole täs jutus ketään käräyttänyt? suojelustahan luki teksti tee veen uutisissa.
Toivottavasti aarnio ryyppää/narkkaa itsensä hengiltä, niin päästään siitäkin kuluerästä eroon. Elämä sillä on jo kuitenkin pilalla.
Olen todella onnellinen Aarnion vapautumisesta. Toivon ja rukoilen oikeuden vielä voittavan tässä ns. oikeusvaltiossa, ettei syyttömästä tehdä syyllistä eikä syyllisestä syytöntä, mistä Raamattu varoittaa. Toivon Aarniolle kaikkea hyvää elämässä ja että kestää vielä loppuun asti tämän aivan kohtuuttomalta tuntuvan prosessin. Jumala häntä ja perhettään siunatkoon ja varjelkoon!
Tää on taas niitä juttuja kun tietyt tahot eli tässä tapauksessa aarnio saada pelistä pois niin käytetään miljoonia syyttäjän taholta häikäilemättä ja keksitään ja tekaistaan todisteita näytön puutteessa.
Tässä tapauksessa on aivan selvää että syyttäjällä on intressit saada aarnio lukkojen taakse.
Mitähän luurankoja syyttäjän kaapista löytyisi, ettei vaan huumerikoksia ja rahanpesua kun noin kovasti yrittää?!
Joka tapauksessa kun aarnio pääsee vapaalle, tulee valtiolle maksettavaksi miljoonien korvaukset ja oikeuskulut ja syyttäjä iskee aina vaan uudelleen peitelläkseen omia rikoksia sekä tekee kaikkensa vaientaakseen aarnion koska tällä on raskauttavia todisteita syyttäjää kohtaan. Empä ihmettelis vaikka yrittäs tapattaa aarnion!
Että tämmönen oikeuslaitos...
voihan syyttäjät toki päästää suustaan sammakon ja tulla kertoneksi minne Aarnio majoittui ja sitten loppu luetaankin lehdestä mikäli Aarniolle maalattu uhka kuva ja suojelun tarve on perusteltu oikein.
Trevoc- tuomio, eukon putsaaminen, ison palkkion pimittäminen verottajalta. (tohon aarnion selitykseen ei kyllä uskota) takaa löytyy muutakin ja eihän rahanpesuomaisuus missään näy muutaku tolloilla tyypeillä.
Aika pitkä rikosrekisteri ja on toiminut poliisin huippuvirassa.
Niin että siinä sulle kyllästymistä, meikä tarjoo ison kyrvän sun otsaan=D
En voi kuin ihailla sitä systeemiä mitä rikollsislla oli käytössä kamera tekniikassa aarnion avustuksella, eikä ollut kuin huumepoliispäällikkö tasoa.
Hyvin palveli rikollismaailmaa=D
Tuskinpa lähti Saaralle kylään.
Aarnion hinnaks henkilö-1) asianajo kulut tähti tieteeliset-kansa maksaa. 2) aarnion suojelun kulut tähtitieteeliset-kansa maksaa, Aarnion virkamisten kulut .mm.poliisi ja syyttäjä yms.tähtitieteeliset- kansa maksaa.
3) Aarnio päästettään lopulta irti-kulut tähtitieteeliset-kansa maksaa-tämä teatteri maksaa kansalle miljoionia. useita.
-oppi on se, että viranomaiset näyttivät toistamiseen Aarnio jutussa ettei osata hoitaa asioita oikein. vaan tehdään ns. jotakin-puuhastelua. kuten tehtiin Aarnion mkohdalla jo taka vuosinakin. ja kansa maksaa.
En maksa vaan kuppaan yhteiskuntaa kirkkain silmin.
vähän rohkenen epäillä että oikeuden tuomaristollekkin on valjennut krpn likaiset temput joten päättivät laskea aarnion vapaalle. tämä on selvä merkki siitä että lopullista tuomiota ei tule koska siihen ei ole edes näyttöä
Veikkaan että Saara vetää punkkukännit ja riehuu palstoilla illan ja yön. Siellä jos missä ollaan nyt maansa myyneitä. Sääliks käy sitä kelle seuraavaks päättää jotain kostaa.
Noita saatanan saaroja on poliisin piltuussa kautta maan suorastaan koulutettuja ammatti todistelijoita jotka kertoile sitä mitä poliisin kulloinkin on vailla kerrottavaksi. ja sitten muutamia myymälä ja muita rötöksiään katellaan sormien läpitte..ja narkkailujaan. ja noita on ihan oikeesti..ja homma jatkuu.
Onhan se yhtä heleve....iä, kun poliisit "tappelee" ja riitelee keskenään.
Veronmaksajien katsella sitten tuota kallista näytelmää.
Noillakin rahoilla olisi paikattu monet Soten kuluerät ja kustannettu hauraille vanhuksille lisää auttavia käsiä. He koko ikänsä eläneet lainkuuliaisesti ja herroja ovat aina pelänneet eivätkä juuri mieltään osoittaneet toreilla ja turuilla........