Otin viime viikolla Smartin käyttöön ja siitä on tullut jo kymmenittäin viestejä, puhelin piippaa koko ajan ja niitä lähetellään jopa KESKIYÖLLÄ!
Miksi tuosta tulee koko ajan kaikenmaailman turhia viestejä, on jotain kielivalintaa ja turvajuttua ja saldotilannetta ja mitä lienee ja kun kaikenlisäksi ne hemmetin ketjuviestit tulee paloissa eli 3 osaisen ketjuviestin jokainen osa tulee erikseen. Muilla operaattoreilla kyllä pitkät jatketut viestit tulee kerralla kuten pitääkin mutta DNAlla ne tulee aina pieninä paloina erikseen. Puhelin piippaa yhden viestin takia aina 3 kertaa kun viesti jatkuu taas uudessa osassa.
Ja yölläkin 00.05 on tullut jotain saldoilmoituksia.
Joskus ennemmin oli Superi käytössä ja siihen tuli aloittaessa tervetuloviesti ja sen jälkeen sai olla rauhassa. Miksi Smart-asiakasta kiusataan päivinöin???
Ja kuinkas muuten Smartiin saa mobiilimaksueston ettei joudu nettihuijareiden uhriksi ja menetä rahojaan Romanian mafialle?
DNA Smart pommittaa jatkuvilla viesteillä
alkaajoriittää
3
214
Vastaukset
- reilumeininki666
Odotahan kunhan pääsevät laskuttamaan. Karhuavat jo maksettuja laskuja. Ja sitten kun irtisanot liittymän, niin laskuja tulee vielä pari kuukautta sen jälkeenkin. Älkää hyvät ihmiset sekaantuko Dna:han
- hukki33
https://www.dna.fi/asiakastuki Ohjeiden lukeminen kannattaa aina. Niin saa tietoa myös prepaid asiakas. Kysymykset voi laittaa linkin kautta ja saa asiallisempia vastauksia kuin täällä. Esimerkki yllä
- eiYhteyttaVerkkoo
DNA päivystää myös täällä:
http://www.suomi24.fi/profiili/dna_fi
mutta nyt näyttävät olevan hiljaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266683MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny595806Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.864490NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun984405Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1574221Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.901564- 3871426
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301315- 811307
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411094