Missä Turussa kannattaa huollattaa Renoonsa?
Merkkihuolloissa vai jossain muualla?
Onko kokemuksia Turun kuntotesti ja korjaus Oy:stä?
Renault-huoltoa Turussa
6
6234
Vastaukset
- rellutelija
toi kunto testi on tullut tutuksi joskus vuosien takaa ja on saanut kehuja koko elämänsä aikana reilusti elikä voin suositella ,lisäksi moista voi kysyä www.dlc.fi/~renault
- paljon ajava
Oikein puhut. Olen itse teettänyt oljynvaihtohuollot huoltoasemalla ja jakohihnan vaihdon kuntotestissä. Vaikutelmaksi jäi vastuuntuntoinen ja kohtuuhintainen korjaamo. Merkkikorjaamon hinnoittelu on mielestäni kohtuuton ja merkkivaraosat huh, huh.
- renuisti
KAH/Oriketo hoitanut nämä uudemmat pirssit.
Kakkosautojen (r19) perushuolto tehty omatoimisesti,
joskin niissäkin alkaa elektroniikka valtaamaan
alaa, eli seuraavan kakkoauton kohdalla joudun
yhä enemmän siirtymään merkki tms paremman huollon puoleen.
KAH:ssa saatu hyvää palvelua, olen tosin aina
käyttänyt autoja saman teknikon luona. - Pete
Keskusautohallin kokemuksia:
-Osaa todella "hinnoitella"
-Työn laatu puutteellista
-Sovittuja töitä ei aina tehdä
Olen saman vian takia saanut käyttää autoa neljästi KAH:ssa ennen kuin tuli kuntoon!
Ei muuta valittamista! ; ) - Sepetiainen
Turun Kuntotesti oli aikoinaan, mutta yhden omistajan lopettamisen jälkeen asiakaspalvelu meni pakkasen puolelle ja löysin uuden ja nykyaikaisemman korjaamon, jossa kokonaisuus on hyvä,
Autokorjaamo Hannulla, sijaitsee Raisionssa. - AULIKKIX
Minulla vastaavia kokenuksia, ilmeisesti alusta asti olleen toisen osakkaan siirryttyä muihin tehtäviin paikka ei ollut enää entisensä, autoa oli vaikeaa saada huoltoon vaikka maksoin aina käteisellä myös myönteinen ja asiakasystävällien palvelu meni hänen myötään.
Parin vuoden päästä löysin netistä Raisiossa olevan käytettyjen Renaultien pienen liikkeen, otin yhteyttä ja tuttu kasvo ilmestyi myyjäksi, ostin aikoinani häneltä kolme hyväkuntoista autoa. Soitin jonkun aikaa sitten ja hän kertoi lopettaneensa kaupanteon tehtyään sitä yli viisi vuotta. Huoltoja ei tehnyt, suositteli kyllä joitain pien korjaamoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16021659Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant438400Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va546127SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765752Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294786Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124467HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754383Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm784177"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071603