Onko Kyyjärvellä vielä Esso?
Onko Esso vielä
15
2283
Vastaukset
- Polttouhri
ei taida olla essoja koko suomessa enää.
- vakioasiakas
Onhan se vielä ja sieltä löytyy Kyyjärven parhaat kahvit ja hyvä palvelu. Tämmösiä vanhanajan kunnon huoltoasemia pitäs olla enemmän.
- Päättäjät
Mädäntynyt vanha rakennus jossa katsotaan kuin halpaa makkaraa.
Pitäs jyrätä koko rakennus kumoon ja ottaa tontti parempaan käyttöön. Häpeäksi koko kylälle tuollanen ryttelö. Tässä on suurin syy miksei kyyjärvi kehity kuntana eteenpäin. - Anonyymi
Päättäjät kirjoitti:
Mädäntynyt vanha rakennus jossa katsotaan kuin halpaa makkaraa.
Pitäs jyrätä koko rakennus kumoon ja ottaa tontti parempaan käyttöön. Häpeäksi koko kylälle tuollanen ryttelö. Tässä on suurin syy miksei kyyjärvi kehity kuntana eteenpäin.Kateus vie kalat vedestä.
- Jassos
Eikö löydy muuta vikaa Kyyjärvellä?Eppäillä soppii!
- Päättäjät
Löytyy vikaa mutta tämä in suurin.
- muhamed2
Esson rakennus on ihan tyylikäs ja hyvällä paikalla löytyyhän sieltä 20 pennin pajatso. Sopii oikein hyvin Kyyjärven katukuvaan on siellä paljon rumempiakin rakennuksia. Maahanmuuttajia lisää vaan Kyyjärvelle niin alkaa tulla rahaa ja kehitys eteenpäin.
- Galler
Shell on parlamentti istuu siellä pöytä koreana.Keskustalaisista
jutellen mukavia,saavat kuulemma kaikki paikat valtuustosta eli
väkiluvun mukaan 7-10 paikkaa.Tulevat vuodet mennään keplotellen Keskustaa.
Maakuntavaaleja odotellessa.- Vastarannaltakiiski
Niin ne on Keskustalaiset jo varanneet paikkansa valtuustoon mutta ei syytetä heitä syytetään ihmisiä jotka ne sinne äänestää?????!
- Räkäkiiski
Vai meinaa Keskusta pelastaa Kirkonkylät,Kylistä perittävillä kiinteistöveroilla.
Vai oliko tämä "Sipilän"mörkö Maakuntamallin Kyläpuheesta.
Taitaa tulla äänestys kato ja katoaa Maakuntaehdokkaatkin kun nämä
PS. Hullevesimaksut ja KS. Kiinteistöveromaksut on agendalla.
- Viestittäjä
Ei ole Essoa eikä ole muuallakaan suomessa
- Essonbaariin
On. Tervetuloa! Terveisin pääjohtaja Veijo Esso.
- Anonyymi
Pihassa järjettömän kokoinen jööti.
- Anonyymi
Milloin olet lie vaihtanut alkkareita ,käy pesulla jo !
- Anonyymi
Ei passaa vaihtaa, muut tulevat vielä kateellisiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063270Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391650Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971503- 921409
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121208Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89942Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55862