Yleispätevä ohje

Järkivstunteet

Turhaa lie korteista kysellä ja katsoa. Olisikohan se kaikille yleispätevä sääntö ja ohje; kuuntele sisäistä ääntäsi, hiljenny hetkeksi, mieti ja ajattele mitä toivot ja haluat. Vastaus siihen löytyy sinusta itsestäsi. Kuuntele intuitiotasi. Jos et vielä tänään tiedä, rauhoitu, hiljenny hetkeksi ja ole ajattelematta liikaa. Kohtele kanssaihmisiä niin kuin haluaisit itseäsi kohdeltavan. Elämä on aina edessäsi kaikkine mustan ja harmaan sävyineen, mutta muista ettei koskaan mustavalkoista. Ja mieti tarkkaan mitä toivot ja haluat - sillä se voi monestikin toteutua!

2

246

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tavallinensuomilainen

      Parasta kyllä olisi lopettaa kaikenmoinen viestintä ja positiivisuus. Parempi olisi kulkea myrtsi ilme naamalla ja mykkänä kaduilla, irvistellä vastaantulijoille ja joskus manatakin heitä ja kiroilla niin vimmaisesti. Miksi kaikki onkaan niin turhaa.

      • Kommenttia

        Niinkö sinä haluaisit vastaantulijoiden tekevän sinulle? Toivottavasti tuo oli vitsi, jos ei, niin olisiko aika vähän tarkastella omia asenteitaan. Turhaa ei ole kuin elämänsä hukkaaminen turhan negatiivisilla ajatuksilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      1987
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      756
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      651
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      614
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      531
    Aihe