Yleispätevä ohje

Järkivstunteet

Turhaa lie korteista kysellä ja katsoa. Olisikohan se kaikille yleispätevä sääntö ja ohje; kuuntele sisäistä ääntäsi, hiljenny hetkeksi, mieti ja ajattele mitä toivot ja haluat. Vastaus siihen löytyy sinusta itsestäsi. Kuuntele intuitiotasi. Jos et vielä tänään tiedä, rauhoitu, hiljenny hetkeksi ja ole ajattelematta liikaa. Kohtele kanssaihmisiä niin kuin haluaisit itseäsi kohdeltavan. Elämä on aina edessäsi kaikkine mustan ja harmaan sävyineen, mutta muista ettei koskaan mustavalkoista. Ja mieti tarkkaan mitä toivot ja haluat - sillä se voi monestikin toteutua!

2

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tavallinensuomilainen

      Parasta kyllä olisi lopettaa kaikenmoinen viestintä ja positiivisuus. Parempi olisi kulkea myrtsi ilme naamalla ja mykkänä kaduilla, irvistellä vastaantulijoille ja joskus manatakin heitä ja kiroilla niin vimmaisesti. Miksi kaikki onkaan niin turhaa.

      • Kommenttia

        Niinkö sinä haluaisit vastaantulijoiden tekevän sinulle? Toivottavasti tuo oli vitsi, jos ei, niin olisiko aika vähän tarkastella omia asenteitaan. Turhaa ei ole kuin elämänsä hukkaaminen turhan negatiivisilla ajatuksilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      45
      3500
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      17
      2890
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2564
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      69
      2254
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2151
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      2047
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1901
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1686
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1553
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1415
    Aihe