All Ritmo Cancun

uutta

Hei! Kaipaisin tietoja hotellista All Ritmo Cancunissa?

7

1365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuinkas

      Onko ihan tosi, että netti ei kerro kaikkea tarpeellista?
      (Ketunhäntä kainalossa on tässä kohtaa)

      • uutta

        Kyllähän se netti tietoa antaa, mutta kokemustieto ois mukavaa..
        Minkalainen ranta, huoneet, ruoka.. Ollaan eka kertaa menossa Meksikoon.


    • Lomaileva

      Terve.
      Netti ei todella kerro kaikkea, sen olen todennut lomalla monta kertaa. Ihan vaan viisastelijalle tiedoksi. Kyseisen hotellin rantatuolista kirjoittelen.
      Ranta on ok, kunhan tuulen mukana tuleva kasvillisuus ei häiritse. Ranta siivotaan päivittäin. Henkilökunta on ystävällisintä mitä olen koskaan tavannut, muutaman päivän jälkeen ollaan älytty tipatakin heitä. Olen aina pitänyt meitä suomalaisia juntteina mutta täällä jenkit todistavat muuta ;)

      Huoneet on remontoitu aika vauhdilla, pieniä kauneusvirheitä siellä täällä. Mikään ei tapahdu heti eikä mikään ole ajoissa. Eikä kovinkaan moni puhu englantia kahta sanaa enempää.
      Nälkää ei tarvitse nähdä ja kun oppii käyttämään mausteita niin ruokakin maistuu.
      Allasalueella on kova meteli, ämyrit huutavat täysillä. Altaassa en ole ollut kertaakaan, kukaan ei nimittäin peseydy eikä edes kastele itseään ennen sinne menoa. Rannalla viihtyy hyvin.
      Jos et ole turhasta nipottaja, tämä on ok hotelli. Jos haluaa 5 tähden paikkaan, tämä ei ole ihan sellainen. Espanjalaisten karaoke on hmmm...mielenkiintoista kuultavaa ;)

      Täältä kulkevat hyvin bussit ja taksit, henkilökunta kyllä tilaa ne. Hotelli on "kaukana" keskustasta. Jos haluat lähelle keskustaa ota hotelli sieltä.
      Kaikenkaikkiaan ollaan tyytyväisiä lomaan :)

      • Alritmostavielä

        Kiinnostaisi tietää kauan bussilla kestää keskustan kaupoille esm ja mikä kokemus siulla ma lcartesta hotellissa? Meille se lasten uimapaikkolisikiva ja se oli uusi ja tripadvisorista moni kehunut jopa hotellia ja ruokia. juniorsviitit kyllä näyttävät siisteiltä.vaikka hotelli muuten vanha.


    • Toluca

      Kokemukset vaihtelevat kokijan mukaan, eli ei mitään varmuudella paikkansa pitävää.
      Se tiedon tarvitsijan oma tyylikin ratkaisee, mitä mistäkin saatu tieto auttaa?
      Itse en ainakaan ole tarvinnut mitään yleisesti näkyvillä olevan mainostiedon päälle hotelleista tietää. Tämä toiselle viisastelijalle tiedoksi.

    • AllRitmoHotell

      Hei, oltiin All Ritmossa viime vuonna eikä siitä hotellista mitään huonoa sanottavaa ole.. ruoka oli erittäin hyvää ja tarpeeksi monipuolista sekä juomapuoli eli myös tuontiviinat sisältyi all inclusiveen ;) henkilökunta oli todella ystävällistä ja palvelu altista --> Rommicolaa kannettiin rannalle/rantatuoleihin pienestä tipistä kokopäivän tai niin kauan kuin jaksoi olla :))
      vesipuisto tien toisella puolella on perheen pienimmille ei enää reilulle parikymppiselle :D ranta oli hyvä ja sitä hoidettiin kokoajan.
      Henkilökunta puhuu hyvin englantia paitsi nuorityttö lahjatavara kaupassa ei osaa sanaakaan ,meinas jäädä tupakit saamatta :D

      taksilla keskustaan noin 5-10 minuuttia ja 100pesoa, takseja on kokoajan hotellin edessä oottamassa. Mutta sitten taa collectivolla eli hiacen tapasella pakulla meni n.5 minuuttia kauemmin.. mutta se ei tainnu maksaa kuin 10-15pesoa kaupunkiin. Bussikaan ei kallis ole mutta niillä en kulkenut.
      Hotellisaarelle ja siihen toiseen ostoskeskukseen kesti taksilla yli 20minuuttia melkein 30min.
      Eli aika kaukana hotellisaaresta tämä on..

      Huoneet oli ihan ok, ei mitään ökyä.. ilmastoidut ja siistit.
      Kaiken kaikkiaan tykkäsin ja voisin mennä uudestaankin.

      • Anonyymi

        Täällä olemme nyt ja juuri kävimme kanootti ajelulla, joka oli myös ilmaista. Ihana hotelli, henkilökunta, sekä ruoka ja kaikenlaista ohjelmaa. Ainut iso miinus on tuo musiikki, joka ihan ok, mutta aivan liian kovalla. Onneksi on korvatulpat mukana ja voi mennä kauemmaksi rannalle, minne melu ei liikaa kuulu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3402
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3212
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2820
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      45
      2574
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1963
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1291
    Aihe