Konkkaanko?

Huhu taas liikkeellä.Peevee loppuu vuodenvaihteessa.????????
28395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

ei minun mopo lopu ajellaan mökillä sillä.

Äänestä

Nyyh ja kyynel.

Äänestä

Maakunta ostaa tilat ja saadaan oikeasti hyvä baari tilalle. Näin se pitäisi mennä.

Äänestä

paskapuhetta ei se rahasampo mihinkään lopu!! tai jos loppuun niin ei vuokran antaja varmaan jatka vuokrasiopimusta!!

Äänestä
  • Näinhän kuvio voisi mennäkin. Uusi kiinteistön omistaja ei jatka sopimusta ja perustaa tilalle oman ravintolan.

    Äänestä

Jos alkosta saa ison pullon viinaa 15 eurolla ja kapakasta pienen lirun lasin pohjalle suurinpiirtein samalla hinnalla niin miten kannattaa toimia?

V: No juoda kolmen vartin Leijona kotona ja tulla sitten kapakkaan notkumaan vesilasi kourassa.

Äänestä

Ei mene, tuen joka perjantai ja lauantai.

Äänestä

Onhan tuolla väkeä ollut joak kerta kun olen käynyt, en monesti mutta kumminkin.

Äänestä

Omistaja tappeli omassa baarissa, oikein hyvää mainosta

Äänestä
  • Haastanut riitaa muuallakin baarissa, mukana kaksi obelixin näköistä läskiä.

    Äänestä

on taas järki keskustelua ottakaa selvää asioista ennenku pistätte aivo pierut liikenteeseen!!

Äänestä

Paskalle haiseva kusipäiden kuppila. Junk Junk Junk!

Äänestä

No on se harmi jos lopettavat. Van ei kyllä ole hyvää mainosta ole jos omistaja räyhää baarissaan!

Äänestä

baari on viihtyisä ja meininki paikassa on rentoa jos baari loppuu on peiliin katsomisen aika voi tuntua että kaverit nostavat räyhääjän korkealle vaikka takana nauretaan ja puhutaan paljon

Äänestä

kaatuu kaatuu koko paska.

Äänestä

On sitten surkeaa ja rahatonta asiakaskunta jos eivät saa yhtä baaria pidettyä kannattavana.Ei se omistajan vika silloin ole.

Äänestä
  • Asiakkaat on tympeitä ja henkilökunta suurimmaksi osaksi vittumaista porukkaa, niin eipä ihme, että baari kaatuu!

    Äänestä

  • Niin justiinsa , olen käynyt 2 kertaa tuolla ensimmäisen ja viimeisen kerran. Todella säälittävä paikka.

    Äänestä

Sattuuhan näitä. Ei muuta kuin uutta kotia kohti :)

Äänestä
  • Et ole nyt ihan kartalla täs keississä,et sitten pätkääkään,vajakki :D

    Äänestä

  • kujakoc kirjoitti:

    Et ole nyt ihan kartalla täs keississä,et sitten pätkääkään,vajakki :D

    D:vajakki,pätkääkään kään ja vielä kerran kään! Itse baarimestari kartalla.. häh?

    Äänestä

Käy kysymässä niin ei loppuu arvailu.

Äänestä

Eikös viikonloppuna tupa ole kumminkin aina täynnä?! Viikolla sitten hiljaisempaa meno.

Äänestä

Saako sieltä viivaa?

Äänestä

hilloviivaa saa joo

Äänestä
  • siellä on tarjouksessa kanan viivaa

    Äänestä

Pikku Kananen! Tämä oli kyllä hauska läppä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pvee kirjoitti:

Huhu taas liikkeellä.Peevee loppuu vuodenvaihteessa.????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu