Voiko suhde toimia kahden naisen välillä jos iät on 19 ja 42?
Liian suuri ikäero?
5
2351
Vastaukset
- pilluuntunut
onkos tää jokin seksinovelli ?? PS. Onkos "naisten kesken" novellit kirjoittaneet ,lopettaneet,"kuolleet" ja tarkoitan monia ihania kertoilijoita? Uusia ei ketään,miksi ?
- yrjösuuri
Jos tunnette , että teillä menee hyvin niin ikä on vain numeroita
- Salolampi
Ei toimi suhde naisten välillä, yhden pitää olla mies ja toisen pitää olla nainen.
- Oikeudensoturi
Ehdottomasti, se ei ole ollenkaan väärin.
- Salaahyvää
Mielestäni mainitsemasi ikäero ei ole suinkaan liian suuri. Joskus voi olla vain ihanaa, kun on joku vähän vanhempi ja ehkä vähän kokeneempi. Itse olen 23 ja ystävättäreni on 38. Ystävättäreni on naimissa tahollaan ja minulla on vakituinen poikaystävä, mutta haluamme molemmat unohtaa könsikkäät silloin tällöin ja vietämme todella ihania hetkiä usein yhdessä. Asiaa autta se, että olemme samassa työpaikassa ja sen varjolla silloin tällöin yhdessä risteilyillä tytöjen kesken. Rakastan Tukholman ristelyjä, sillä se mahdollistaa kaksi iltaa ja yötä laivalla, jolloin voimme ottaa kaiken irti yhteisistä hetkistämme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010936Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710399Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335841Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804654Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313146- 1713135
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391943Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981528Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61360Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161294