Mistä löytyy aikamiehelle edullinen sänky?

IsoMassaMonsteri

Pitäisi kestää 165 kiloa.

2

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jerkijerwfwer

      Siis varmaan runkopatja vai sänky.. oli miten oli..


      Miltä osin pitäisi kestää, runkopatja aika paljon kestää ja jos pelkää ettei kestä niin ei ole kummoinen homma laittaa lisätukia alle, kakkosnelosta vaan ja saha ja naulaa..

      Patjat on mitä on, kannattaako maksaa 800 jos 200 saa myös uuden joka kestää pari vuotta ja sitten voi taas ostaa uuen ja puhtaan sängyn.

      Olen itsekkin samaa kokoluokkaa varmaan eikä mulla koskaan ole sänky vielä pettänyt. Eri asia jos siellä jumpataan kovasti niin sitten kuormaa on todella paljon ja siihen auttaa se että alle rakentaa lisätuet. Pari kakkosnelosta pohjaa vasten ja niiden päihin kakkosnelos kalikat, ei niitä tarvii edes sänkyyn kiinnittää kun mitoittaa sopivasti niin siellä ne pysyy, kalikat vaan naulaa toisiinsa kiinni eli vaakatason kalikan ja alle tulevat kalikat.. |¯¯¯¯¯¯¯¯¯| Tai jotain muuta sängyn alle tueksi.

      http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/20156769/

      http://jysk.fi/makuuhuone/patjat/runkopatjat/plus/patja-90x200-plus-b12-dreamzone-1 joku tarjous...

    • Totuuspainosta

      Patja lattialle siihen saakka kunnes saat painoa alas. Kun paino on tippunut riittävästi niin voitkin palkita itseäsi kunnon sängyllä. Tuolla painolla taatusti saat kakkostyypin diabeteksen, ellet ole jo saanut. Tuttava sai 130kilon painolla. Puhumattakaan muista haitoista, kuinka sydämesi jaksaa pyörittää hapensaanti verta kehosi. Laihduta hyvä ihminen ja palkitse sitten itseäsi. Pieniä aterioita usein hiilarit minimiin kuitua lisää ja 45minuutin kävelylenkki joka päivä. Hyvää itsenäisyyspäivää Sinulle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5040
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4552
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      121
      4482
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      293
      1617
    5. 81
      1301
    6. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1298
    7. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      68
      1255
    8. 305
      988
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      930
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      810
    Aihe